Toplam Yükleme : 10.708.308

Visual Basic 6.0 Türkçe Yama

Visual Basic 6.0 Türkçe Ya Resmi
  • Boyutu:394 Kb.
  • Üretici:Baki TANRISEVEN
  • Tarih:09.06.2008
  • Bu Hafta: 393
  • Toplam:3.375
%100 İndirin
Aciklama:
Visual Basic microsoftun geliştirdiği bir yazılım derleyicisidir. programlamayla biraz olsun ilgilenenlerin hemen hemen hepsi Qbasic hakkında birşeyler ögrenmiştir. iste sizin de gözlemleyebileceğiniz gibi, dil gene aynı dil sadece bir iki ekleme var (tabi ole,ado,activex,dll ve daha sayamıyacağım kadar ileri uygulamalar için kullandığımız komutları saymazsak) ama programın derlendiği alan tamamen görsel, herşeyi farenizle yapıyorsunuz. Yani programınıza 1 buton koymak, buton simgesi işaretliyken mouse ile çizmeniz kadar kolaydır. Kısaca özetlersek Visual Basic adından da anlaşılacağı gibi Qbasici temel almış ancak ondan çok daha gelişmiş(benzer) dile sahip ileri uygulamalı bir dildir. Vb bir Microsoft ürünüdür. Bu yüzden burada yazacağınız programların databaseleri windowsla tamamen uyumlu olacaktır. Çünkü aynı firma tarafindan destekleniyor, bunun gibi birçok Microsoft ürününü vb ile etkinleştirme imkanımız var örneğin access'de yaptığımız basit ögrenci kayıt programını VB'den açıp onu VB'de daha görsel daha gelişmiş hale getirebilirsiniz. Bu Yama Ile Vb'nin Menuleri Türkçe Olacaktır.
Yamayı kurmaya başlamadan önce Visual Basic 6.0 programını tamamen kapatmalısınız. Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. Yamayı Visual Basic programını kurduğunuz dizine kurmalısınız. Varsayılan olarak bu yama C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\VB98 klasörüne kurulacaktır. Eğer siz Microsoft Visual Basic 6.0 programını farklı bir klasöre kurmuşsanız, yamanın kurulumu sırasında Gözat... butonuna tıklayarak programı kurduğunuz dizini seçiniz ve kurulumu tamamlayınız.
Not: Her ihtimale karşı C:\Program Files\Microsoft Visual Studio\VB98 klasörünün bir yedeğini almanızı öneriyoruz. Eğer yamadan memnun kalmazsanız tekrar eski haline döndürebilmek için bu yedeğe ihtiyacınız olacaktır.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Visual Basic 6.0 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Visual Basic 6.0 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Visual Basic 6.0 Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.