Toplam Yükleme : 10.660.987

Notepad2 2.1.19 Türkçe Yama

Notepad2 2.1.19 Türkçe Yam Resmi
  • Boyutu:257 Kb.
  • Üretici:Kadir DEMİREL
  • Tarih:09.06.2008
  • Bu Hafta: 59
  • Toplam:823
%100 İndirin
Aciklama:
Notepad2, yaygın kullanılan programlama dilleri için sözdizimi vurgulamasını destekleyen, küçük boyutlu, ücretsiz ve açık kaynak kodlu, Not Defteri benzeri bir metin editörüdür.
Scintilla kaynak kod düzenleme bileşeni (http://www.scintilla.org) tabanlı olan Notepad2, Windows'un NT tabanlı sürümlerinde çalışır.
İndireceğiniz Türkçe Notepad2 2.1.19, dil paketi ya da Türkçe yama olmayıp, çalışabilir (executable) orijinal Notepad2.exe programının tamamen Türkçeye çevrilmiş halidir. Doğrudan indirilip kullanılabilir. Kurulum gerektirmez. Windows Not Defteri ile değiştirilebilir
Programın başlıca Özellikleri:

Sözdizimi vurgulaması: HTML, XML, PHP, ASP (JS, VBS), CSS, Javascript, VBscript, C/C, C#, Kaynak Komut Dosyaları, Makefiles, Java, Visual Basic, Pascal, Assembly, SQL, Perl, Python,
Yapılandırma Dosyaları, Apache Yapılandırma Dosyaları, Toplu İş Dosyaları, Diff Dosyaları
Notepad2 içinde ve dışında sürükle / bırak yöntemi ile metin düzenleme - Temel düzenli ifadeleri arama ve değiştirme
Kullanışlı sözcük, satır ve blok düzenleme kısayolları
Dikdörtgen seçim (Alt+Mouse)
Ayraç eşleştirme, otomatik girintileme, uzun satır işaretleme, büyütme/küçültme işlevleri
Unicode, UTF-8, Unix ve Mac metin dosyaları desteği
Açık kabuk kısayolları
Yüksek ayarlanabilirlik


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Notepad2 2.1.19 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Notepad2 2.1.19 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Notepad2 2.1.19 Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.