Toplam Yükleme : 10.656.609

VLC Media Player 0.8 Türkçe Yama

VLC Media Player 0.8 Türkç Resmi
  • Boyutu:156 Kb.
  • Üretici:Adem GUNES
  • Tarih:25.10.2008
  • Bu Hafta: 514
  • Toplam:3.969
%100 İndirin
Aciklama:
Eğer avi, divx, mov ve rm uzantılı dosyaları oynatmakta zorluk çekiyorsanız bir şekilde VLC player ile tanışmışsınızdır. Eğer henüz bu media player ile tanışmadıysanız şimdi tam vakti ve işte sizi tanıştırıyoruz.
VLC Media Player, tam adı VideoLAN Client Media Player olan çoklu ortam yürütücüsüdür. Windows media player vb. media playerların codec eksikliği nedeni ile oynatamadığı videoları ve ses dosyalarını VLC media player ile sorunsuz şekilde izleyebilirsiniz. Bir çözücü paketi sahip olduğumuz dosyaların bir kısmını oynatabilirken, bir diğer paket ise diğer dosyalarımızı oynatabiliyor. Yani elimizdeki ses ve video dosyalarını sorun yaşamadan oynatabilmek için oldukça büyük bir uğraş veriyoruz. Sonunda bilgisayarımızda Windows media player, Real media player, Quicktime player, DivX player gibi dört beş farklı player yüklemek zorunda kalıyoruz. VLC Media Player yazılımı tüm bu soruları ortadan kaldırıyor !

Sahip olduğu dahili ses ve video çözücüleriyle herhangi bir ek çözücüye gereksinim duymadan tüm dosyalarımızı oynatabilen yazılım taşınabilir olması özelliği ile USB belleğimize ya da bir başka depolama aracına atıp kendi bilgisayarımız dışında da kullanabiliriz. Bu sayede nereye gidersek gidelim, kimin bilgisayarını kullanıyorsak kullanalım ses ve video dosyalarını oynatma sorunumuz ortadan kalkmış oluyor. MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DiVX, MP3, OGG, MOV, RM ve daha onlarca ses ve video biçimini oynatabilen yazılımın desteklemiş olduğu tüm dosya biçimlerinin listesine aşağıdaki satırlardan gözatabilirsiniz.

Dosya paylaşım yazılımlarını kullanmayanımız sanırım yoktur. LimeWire, eMule, Ares, BearShare, Kazaa vb. dosya paylaşım yazılımlarından birini ya da birkaçını hemen hepimiz kullanıyoruz. Bu yazılımlarla indirmeye çalıştığımız dosyaların bazan yarım kaldığı, tüm dosyanın indirilemediği durumlar olabiliyor. Böyle bir şeyle karşılaştığımızda yine VLC Media Player yardımımıza koşuyor. Yarım kalmış olan ses ya da video dosyasını açıp indirmiş olduğumuz dosyayı geri dönüşüm kutusuna atılmaktan kurtarıyor. Ayrıca bu özellik ile herhangi bir dosya paylaşım yazılımı ile ya da başka bir yolla indirmekte olduğumuz ses ve video dosyalarının da önizlemesini yapabilmemiz mümkün.
Yazılımla ayrıca internet üzerinde bir yayın sunucusu oluşturabilir, sahip olduğunuz videoları yayınlayabilirsiniz. VLC Media Player'ı hangi sistem özelliklerine sahip olursa olsun istediğiniz bilgisayarda çalıştırabilmeniz de mümkün. Çünkü yazılım çok düşük sistem özelliklerine sahip bilgisayarlarda dahi çalışabilecek biçimde tasarlanmış.
VLC Media Player alt yazı desteğine sahip. Alt yazı desteğinden yararlanabilmeniz için hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Çünkü yazılım kendiliğinden alt yazıları bulup çalıştırmaya başlıyor.

Yazılımın Desteklediği Biçimler:
MPEG (ES,PS,TS,PVA,MP3)
ID3 etiketleri
AVI
ASF / WMV / WMA
MP4 / MOV / 3GP
OGG / OGM / Annodex
Matroska (MKV)
WAV (DTS dahil)
Raw Sesleri: DTS, AAC, AC3/A52
Raw DV
FLAC
FLV (Flash)
Desteklediği Video Çözücüleri:

MPEG-1/2, DIVX (1/2/3), MPEG-4, DivX 5, XviD, 3ivX D4, H.264, Sorenson 1/3 (Quicktime), DV, Cinepak, Theora (alpha 3), H.263 / H.263i, MJPEG (A/B), WMV 1/2, WMV 3 / WMV-9 / VC-1, Indeo Video v3 (IV32)
Desteklediği Alt Yazı Biçimleri:
DVD 6, SVCD / CVD, DVB, OGM, Matroska, Text files (MicroDVD, SubRIP, SubViewer, SSA1-5, SAMI, VPlayer), Vobsub
Desteklediği Video Filtreleri:
Deinterlace, Cropping, Image wall, Image adjust, Rotate/Mirror, Logo overlay, Magnification, Image distortion, Bluescreen, RSS/Atom feeds
Desteklediği Ses Çözücüleri:
MPEG Layer 1/2, MP3, AC3 - A/52, DTS, LPCM, AAC, Vorbis, WMA 1/2, WMA 3, ADPCM, DV Audio, FLAC, QDM2/QDMC (QuickTime), MACE, Real Audio 8, Speex
Yamanın Kurulumu:
Yamayı kurmaya başlamadan önce VLC Media Player 0.9 programını tamamen kapatmalısınız. Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. Yamayı VLC Player 0.9 programını kurduğunuz dizine kurmalısınız. Varsayılan olarak bu yama C:\Program Files\VideoLAN\VLC\locale klasörüne kurulacaktır. Eğer siz programı farklı bir klasöre kurmuşsanız, yamanın kurulumu sırasında Gözat... butonuna tıklayarak programı kurduğunuz dizini seçiniz ve kurulumu tamamlayınız.
Daha sonra programı başlatınız. Tools menüsünden Pereferences butonuna tıklayınız. Açılan pencerede interface butonuna tıklayınız. interface Settings kısmından Language açılır kutusunundan Turkish seçeneğini seçiniz. Pencerenin alt tarafında bulunan Save Butonuna tıklayınız. Programı kapatıp Tekrar açınız. Türkçe olduğunu göreceksiniz.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde VLC Media Player 0.8 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce VLC Media Player 0.8 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra VLC Media Player 0.8 Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.