Toplam Yükleme : 10.662.213

Opera 9.6.1 Türkçe Yama

Opera 9.6.1 Türkçe Yama Resmi
  • Boyutu:121 Kb.
  • Üretici:Osman YÜKSEL
  • Tarih:27.10.2008
  • Bu Hafta: 51
  • Toplam:1.044
%100 İndirin
Aciklama:
Bir zamanların tekeli olan internet Explorer'in yerini almaya çalışan tarayıcı programları arasında resmen başlayan savaş gittikçe kızışmaya devam ediyor. Google'da bu pazara ise yeni programı Google Chrome adlı tarayıcı ile katılmıştı.
Opera, mevcut internet tarayıcıları arasındaki en hızlı ve en güçlü internet tarayıcısıdır. Çevrimiçi olduğunuzda internete ulaşmak ve çevrimiçi işlerinizi halletmek için ihtiyacınız olan tarayıcıların en iyisi ülkemizde çok bilinmese de Opera'dır. Bu son sürümü ile çok daha hızlı ve web standartlarına da mükemmel bir şekilde uyumludur. Hızlı başlaması, sayfaları inanılmaz şekilde hızlı yüklemesi, favori web uygulamalarınızı çalıştırırken hiçbir sorun yaratmamasının yanında yeni özellikleri de kullanıcılarına sunmakta. Hızlı arama özelliği sayesinde sadece başlıkları ve internet adreslerini hatırlamakla kalmaz ziyaret ettiğiniz web sitesinin içeriğini de hatırlayarak çok daha kolay bir şekilde aradığınızı tekrar bulmanıza olanak tanır. Ve Opera Link özelliği ile de favori web sitelerinize istediğiniz yerden ulaşabilmenizi sağlar.
Yeni versiyonda tarayıcıya eklenen özellikler dışında Adres kutusunun da tekrar dizayn edilmiş olması ve sürükle bırak menüsünün geliştirilmesi, ayrıca Opera Mail için yeni depolama özellikleri ve indeksleme özellikleri getirilmiştir.
Programın Başlıca Özellikleri:
Hızlı Arama™
Artık favori web sitelerinize ulaşmanın çok daha kısa bir yolu var. Sadece yeni bir sekme açın ve speed dial'a bırakın gerisini. Kullanmak artık oldukça popüler ve kolaydır.
Sahtekarlık Koruması
Opera'nın oldukça gelişmiş sahtekarlık ve hile koruması sayesinde girdiğiniz sitelerde bulunan ve kişisel bilgilerinizi çalmaya çalışan yazılımlara karşı korumanız olacak.
BitTorrent
Artık sisteminizde başka bir BitTorrent uygulaması barındırmanıza gerek yok. Opera içerisinde barındırdığı BitTorrent uygulaması ile size bu rahatlığı da sağlıyor.
İçerik Engelleyici
Reklam veya resimleri siler. Sizin insiyatifinizde olan bu uygulama sayesinde İstemediğiniz resimler veya reklamların üstüne sağ klik ile tıklayarak Block content özelliğini seçmeniz yeterli...
Widgets
Küçük Web uygulamaları (multimedyalar, haber kaynakları, oyunlar ve daha fazlası) masaüstünüzü kesinlikle daha da eğlenceli kılacaktır. Widget menüsünü kullanarak yeni widget'ları keşfedin ve favori widget'larınızı belirleyin. Daha fazla bilgi için widgets.opera.com adresine tıklayın.
Minik Önizleme
Opera'da kaç sekme açtığınızı öğrenmeniz oldukça kolay. Bunu diğer web tarayıcılarda da yapabilirsiniz. Ancak önemli olan istediğiniz resim veya videonun hangi sekmenin içerisinde olduğunu bulmaktır. İşte bu özelliği her web tarayıcıda bulmak biraz zordur.
Transfer Yönetimi
İndirmekte olduğunuz dosyaları isterseniz durdurun duraklatın baştan başlatın veya hangi aşamada olduklarını sadece küçük bir transfer yönetimi penceresinden takip edin.
Sekme Sistemli Tarayıcı
İnternette kolay ve daha hızlı şekilde dolaşmanız için geliştirilmiş olan sekme sistemi ile hem daha az karışık bir şekilde internette dolaşmış olucaksınız hem de tek uygulama içerisinde bir den fazla sayfayı gösterme şansınız olacak.
Şifre Yönetimi
Şifre yöneticisi sayesinde hatırlamanıza gerek olmayan şifre ve kullanıcı isimlerinizi oldukça güvenilir bir sistem ile kendi hafızasında tutar ve her üye olduğunuz bir siteye girdiğiniz de direkt olarak sizi üyelik girişinden içeri sokar.
Arama Entegreli
Google, eBay, Amazon ve daha bir çok arama motoru entegre seçenekli sistemi sayesinde istediğiniz aramanın anahtar kelimelerini hatta harflerini yazın karşınıza sonuçları hemen çıksın.
Konuşma
Opera web tarayıcınız ile belli başlı komutları ingilizce olarak okuyarak kontrol edebilirsiniz. Sadece ingilizce dil seçeneği ile çalışan bu özellik Windows 2000 ve XP için geçerlidir. Daha detaylı bilgi için tıklayınız.
Çöp Dönüşümü
Eğer yanlışlıkla sekmenizi kapattıysanız Opera'nın içerisindeki çöp sepetinden bu sekmeyi geri çıkartabilirsiniz. Ayrıca engellediğiniz reklam veya resimleri de bu çöplükte bulabilirsiniz.
Opera mail
POP/IMAP E-mail yazılımı sayesinde başka bir program kullanmanıza gerek kalmadan email hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca RSS/Atom bazlı haberleri de takip edebilirsiniz.
Yakınlaştırmak - Zoom
Her hangi bir web sayfasının her hangi bir bölümüne %20 ila %1000 arasında yakınlaşabilirsiniz.
Küçük Ekran Modu
Bir sayfası görüntülerken Shift+F11 tuşlarına basarak mobil telefonunuzdaki boyutu gibi küçültebilirsiniz. Veya istediğiniz her hangi bir boyutta da görüntüleyebilirsiniz.
Tam Ekran Modu
F11'e basarak Opera'nın projeksiyon modundaki gösterimine geçebilirsiniz. Tam ekran modu ile daha rahat sunumlar yapabilirsiniz.
Kiosk Modu
Opera Kiosk modu sayesinde halka açık bir mekanda açık bırakmak zorunda olduğunuz ancak görünmesini istemediğiniz sayfaları korumak amaçlı olarak gizleme imkanına sahipsiniz. Bu sayede kişisel bilgilerinizi içeren siteleri de halka açık yerlerde koruyabilirsiniz. Hem de kapatmadan!
9.6 versiyonunda yeni eklenen özellikler:
Tarayıcı geçmişi ve arama motorunun senkronize şekilde çalışarak bulmak istediğiniz sayfalara daha çabuk ulaşmanız için Opera Link özelliği.
Besleme önizlemesi özelliği ile açılan küçük pencerede acilen açtığınız ancak sık kullanılanlara kaydetmediğiniz pencereler dahil tüm tarayıcı geçmişinizi hızlı bir şekilde tarayabileceksiniz.
İnternet tarayıcıları arasında en hızlılarından birisi olan Opera yeni versiyonu ile eski versiyonlarından da çok daha hızlı.
Yamayı kurmaya başlamadan önce Opera 9.61 programını tamamen kapatmalısınız. Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. Yamayı Opera programını kurduğunuz dizine kurmalısınız. Varsayılan olarak bu yama C:\Program Files\Opera\locale\tr klasörüne kurulacaktır. Eğer siz programı farklı bir klasöre kurmuşsanız, yamanın kurulumu sırasında Gözat... butonuna tıklayarak programı kurduğunuz dizini seçiniz ve kurulumu tamamlayınız.

Daha sonra programı çalıştırınız. Opera otomatik olarak Türkçe olacaktır. Eğer Türkçe olmamışsa Tools menüsünden Pereferences butonuna tıklayınız. Açılan pencerede Language açılır kutusuna tıklayarak Türkçe seçeneğini tıklayarak OK butonuna tıklayınız. Böylece Program Türkçe olacaktır.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Opera 9.6.1 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Opera 9.6.1 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Opera 9.6.1 Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.