Toplam Yükleme : 10.655.526

Notepad ++ 5.1.2 Türkçe Yama

Notepad ++ 5.1.2 Türkçe Ya Resmi
  • Boyutu:1405 Kb.
  • Üretici:Hamza APAYDIN
  • Tarih:25.12.2008
  • Bu Hafta: 61
  • Toplam:1.219
%100 İndirin
Aciklama:
Notepad 5 windows not defteri yerine kullanabileceğiniz açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir metin editörüdür. Notepad 5 metin renklendirme özellikleri ile kod yazıcılara oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Programcıların mutlaka denemesi gereken bir yazılım olduğunu düşünüyoruz.
Notepad tamamen C Win32 api ile kodlanmıştır, yani Windows MFC kullanılmadan yazılmıştır. Bu sayede birçok metin editöründe yaşanan yavaş açılma problemi yoktur. GPL lisanlı bu yazılım beklediğinizden de daha hızlı çalışır. Notepad 5.1.2 Syntax (sözdizimi) hatası bulma, vurgulama ve renklendirme işlemlerini yapabilir. Özellikle kodlarda yaptığınız yazım hatalarının vurgulanması ve programcının bilgilendirilmesi, alternatifleri arasında programı bir adım öne çıkarmaktadır.
Programın Başlıca Özellikleri:
Dil tanıma ve renklendirme
WYSIWYG editörü
Kullanıcı tanımlı dil renklendirme
Otomatik tag tamamlama html vb.
Çoklu döküman açma ve görüntüleme
Arama bulma & Değiştirme desteği
Sürükle & Bırak desteği
Programın Desteklediği Diller:
C, C, Java, C#, XML, HTML, PHP, CSS, makefile, ASCII art (.nfo), doxygen, ini file, batch file, Javascript, ASP, VB/VBS, SQL, Objective-C, RC resource file, Pascal, Perl, Python, Lua, TeX, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript, VHDL, Ada, Caml, AutoIt, KiXtart, Matlab, Verilog, Haskell, InnoSetup CMake
Yamayı kurmaya başlamadan önce Notepad 5.1.2 programını tamamen kapatmalısınız. Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. Yamayı Notepad 5 programını kurduğunuz dizine kurmalısınız. Varsayılan olarak bu yama C:\Program Files\Notepad klasörüne kurulacaktır. Eğer siz programı farklı bir klasöre kurmuşsanız, yamanın kurulumu sırasında Gözat... butonuna tıklayarak programı kurduğunuz dizini seçiniz ve kurulumu tamamlayınız.
Not: Her ihtimale karşı C:\Program Files\Notepad\nativeLang.xml dosyasının bir yedeğini almanızı öneriyoruz. Eğer yamadan memnun kalmazsanız tekrar eski haline döndürebilmek için bu yedeğe ihtiyacınız olacaktır.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Notepad ++ 5.1.2 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Notepad ++ 5.1.2 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Notepad ++ 5.1.2 Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.