Toplam Yükleme : 10.654.574

Silent Hill: Homecoming Türkçe Yama

Silent Hill: Homecoming Tü Resmi
  • Boyutu:7657 Kb.
  • Üretici:Tansel ALTINEL
  • Tarih:26.12.2008
  • Bu Hafta: 1391
  • Toplam:5.716
%100 İndirin
Aciklama:
Bu yama ile oyun artık tamamen Türkçe! Ana menüden oyundaki sinematiklere, diyaloglardan tüm notlara, hatta bulmacalara kadar her yer, her şey tamamen Türkçe olacaktır.
Alex'in zar zor alıştığı Silent Hill dünyasında az da olsa insanlarla karşılaşıyoruz. Bu karşılaşmalarda ise, yine Silent Hill'da ilk olarak, konuşma sırasında söyleyeceklerimizi kısıtlı olsa da seçiyoruz. Hikayede önemli rol oynayan karakterlerde yaptığımız seçimler ise Homecoming'in beş ayrı sonundan birini oluşturmamızı sağlıyor (Evet, UFO sonu var) Kulağa bir rol yapma oyunu gibi gelmemesi için fazlasıyla sınırlı tutulmuş bir yenilik diyebiliriz. İnsanların yanında, bizim yolumuzu bir şekilde tıkayan bulmacalarımız da tabii ki yine bizimle.
Serinin diğer yapımlarına nazaran ne kadar başarılı veya değil söylemek güç ama Homecoming için yeterli bir düzeyde. Saatlerce düşüneminizi gerektirecek zorlukta olmamaları ve aşırı karmaşıklıktan uzak tutulmaları, seriye ilk adım atacak oyuncular için bir hoş geldin hediyesi olarak düşünülebilir.
Hikaye boyunca ziyaret edeceğiniz birçok yer ve mekanda en azından bir adet bulmaca ile karşılaşacağınızı söyleyebilirim. Buradaki en önemli detay ise belirli aralıklarla 'Journal', yani kayıt defterinizi kontrol etmeniz. Gerek hikaye, gerekse bu bulmacalar ile ilgili anahtar noktaları not alan Alex, ilerde emin olun işinize çok yarayacak bilgiler ile dolduruyor.
Maalesef yamada her türlü Türkçe karakteri kullanılamadı. Ş ş Ğ ğ İ ı harfleri uyumsuzluk problemleri veriyordu. Geriye kalan Ç ç Ö ö Ü ü harfleri ise rahatlıkla kullanılabilir olduğundan okuduğunuz yazıları anlamakta hiçbir güçlük çekmeyeceksiniz. Ayrıca sınırlı karakter problemi de olmadığından çeviriler aynı anlamı olabildiğince yansıtmaktadırlar.
Eğer oyunu Steam üzerinden orjinal olarak almadıysanız kuracağınız yeri mutlaka doğru seçmelisiniz.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Silent Hill: Homecoming 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Silent Hill: Homecoming 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Silent Hill: Homecoming Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.