Toplam Yükleme : 10.656.029

Vmware Workstation 6.0.5 build 109488 (Senarium)

Vmware Workstation 6.0.5 b Resmi
  • Boyutu:1404 Kb.
  • Üretici:SerkaN KAYI & Müge
  • Tarih:04.03.2009
  • Bu Hafta: 53
  • Toplam:1.156
%100 İndirin
Aciklama:
Vmware Workstation 6.0.5 build 109488 Türkçe Yamasıdır.
VmWare yani Türkçe karşılığı ile Sanal Makine Deposu oldukça rating alan ve çok popüler bir ürün. Çünkü gerçekten büyük işler başarıyor. VmWare ürünlerini tanımlamak için kullanılabilecek en güzel cümle şu olurdu herhalde “Sanal ama gerçekten farksız sistem emülatörü”.
VmWare çok çeşitli işletim sistemlerini tek bilgisayar üzerinde çalıştırabileceğimiz bir emülatördür. Örneğin Windows Xp kurulu bir bilgisayar üzerinde VmWare içinden Linux, Novell, Sun Solaris yada diğer Windows sürümlerini çalıştırabilir, hepsini eş zamanlı olarak yönetebiliriz. Bu işletim sistemlerinin hepsi bulundukları pci üzerindeki aynı donanımı kullanır ve bu durum hiçbir sıkıntıya yol açmaz. İşte bunu sağlayan VmWare sanallaştırma teknolojisidir.
VmWare ürünleri sektörde çok farklı amaçlar için kullanılmakta. Örneğin bilgisayarlarını Vista işletim sistemine upgrade eden işletmeler bazı noktalarda hala Xp bilgisayarlara ihtiyaç duyuyorlar. Bu gibi durumlarda Vista içinde çalışan VmWare üzerinden Xp işletim sistemini kullanabiliyorlar. Yada farklı sistemlerle çalışma ihtiyacı duyan geliştiriciler, tasarımcılar bu ürün ile istedikleri işletim sistemlerini aynı bilgisayar üzerinde rahatlıkla kullanabiliyor.
VmWare ürünleri, özellikle sistem uzmanlığı eğitimi alanların ve bu konuda çalışmaları olanların bir numaralı yardımcısıdır diyebiliriz. Çünkü iyi donanıma sahip tek bir bilgisayar üzerinde sağlam bir test ortamı oluşturulup birçok uygulama gerçekleştirilebiliyor. Yani küçük bir işletme ağından tutun, karışık sistemlerin belirli parçalarına kadar her yapı bütün özellikleriyle taklit edilebiliyor.
Örneğin 2 adet windows 2003 server, 4 adet xp ve 1adet linux terminalden oluşan ofis yapımızı aynı şekilde VmWare içinde yaratıp üzerinde işlemler yapabiliriz. Yazımızın başında da söylediğimiz gibi hepsi aynı donanım üzerinde çalışır ve tek bir konsoldan yönetilebilir.
VmWare ürünleri belki 2 elin parmaklarının sayısını geçmez. Ama her bir ürün hitap ettiği kitlenin ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayabilmektedir. Mevcut bir işletim sistemi üzerine kurulan Work Station serisinden tutun, işletim sistemi olmayan bir bilgisayar üzerine kurulumu yapılabilen ESX serisine kadar yaklaşık 10 civarında versiyon mevcuttur.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Vmware Workstation 6.0.5 build 109488 (Senarium)'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Vmware Workstation 6.0.5 build 109488 (Senarium) 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Vmware Workstation 6.0.5 build 109488 (Senarium) Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.