Toplam Yükleme : 10.655.524

Safari 4 Türkçe Yama

  • Boyutu:5364 Kb.
  • Üretici:Saner APAYDIN
  • Tarih:19.05.2009
  • Bu Hafta: 43
  • Toplam:4.532
%100 İndirin
Aciklama:
Neredeyse her gün güncellenen internet tarayıcıları sürekli hacker saldırılarına maruz kalmaktadır. Programcılar ise tüm bu saldırılara karşı tarayıcılarını koruyabilmek için büyük bir mücadele vermektedirler. Gerek güvenlik nedenleriyle gerekse diğer tarayıcılarla rekabet edebilmek için yeni bir tarayıcı güncellemesi olmasın.
Son olarak dünyaca ünlü yazılım devi Apple Software tarafından geliştirilen Safari 4 numaralı sürümüyle gün yüzüne çıktı. Yaklaşık 30 farklı yenilikle gelen safari 4 birbirinden faydalı araçlar barındırıyor. Windows ve Macintosh işletim sistemleri için tasarlanan safari mevcut internet tarayıcıları olan MS internet Explorer, Firefox, Opera, Google Chrome gibi bilinen en iyi tarayıcılardan daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Safari 4 Javascript kodlarını Safari 3 sürümüne göre 4.2 kat daha hızlı çalıştırıyor. HTML 5 ve CSS 3 desteği de sunan safari internet tarayıcısı son standartları destekliyor.
Safari 4 sürümünde ilk etapta göze çarpan önemli özelliklerden biriside Flash eklentilerindeki otomatik olarak yürütülen sesleri sadece tek tuşla kapatabilme özelliğidir. Böylece isteğiniz dışında çalan tüm bu sesleri duymayacak ve kimseye rahatsızlık vermeyeceksiniz.
Safari 4 ile gelen diğer yeniliklerden bazıları ise kısaca şöyle
* Sayfanın tamamını büyüten ekran yakınlaştırma özelliği
* Tarayıcı geçmişi ve arama sonuçlarına göre akıllı sonuçlar getiren adres çubuğu ve arama kutusu
* Phishing ve Malware gibi zararlı yazılımlara karşı etkin güvenlik
* Sekme Çubuğu
* Web Yayıncı araçları
* Windows Native Look özelliği
* Nitro Engine motoru; JavaScript uygulamalarının daha hızlı çalışmasını sağlayan yeni tarayıcı motoru,
* Opera ve google Chrome internet tarayıcılarından hatırladığımız en çok ziyaret edilen internet sayfaların gösterildiği açılış sayfası
* Apple kullanıcıların Mac OS X Leopard, iPhone ve iPod modellerinden tanıdığı Cover Flow kullanarak tasarlanmış pencere önizlemesi
indireceğiniz Safari 4 Türkçe yama dil eklentisi ile Safari 4.528.17.0 programını Türkçe olarak kullanabileceksiniz.
Yamayı kurmaya başlamadan önce Safari 4 programını tamamen kapatmalısınız. Programın arka planda çalışmadığından emin olmalısınız. Türkçe Yamayı Safari 4 programını kurduğunuz dizine kurmalısınız. Varsayılan olarak bu TürkçeYama dil eklentisi "C:\Program Files\Safari" klasörüne kurulacaktır. Eğer siz programı farklı bir klasöre kurmuşsanız, Safari 4 tr yama dil eklentisinin kurulumu sırasında Gözat... butonuna tıklayarak programı kurduğunuz dizini seçiniz ve kurulumu tamamlayınız.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Safari 4 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Safari 4 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Safari 4 Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.