Toplam Yükleme : 10.664.775

Windows Steady State 2.5 Türkçe Yama

  • Boyutu:724 Kb.
  • Üretici:TRyama.Net
  • Tarih:04.06.2009
  • Bu Hafta: 57
  • Toplam:2.438
%100 İndirin
Aciklama:
Windows SteadyState Microsoft tarafından geliştirilmiş bir bilgisayar yönetim yardımcısıdır. Özellikle birden çok kullanıcı tarafından kullanılan bilgisayarlarda farklı kullanıcı hesapları için farklı kısıtlamalar yapılmak istenebilir. Windows SteadyState 2.5 size bu konuda görsel arayüzüyle büyük kolaylıklar sağlayacaktır.
Aslında windows XP Professsional Edition sürümünde bulunan gpedit.msc komutuyla erişilen grup ilkesi yönetim konsolundan yapabileceğiniz bu ayarları SteadyState programının basit ve anlaşılır arayüzü sayesinde kolayca yapabilmenize olanak sağlamaktadır.
Windows SteadyState genel kullanımda DeepFreeze programının yaptığı sistem korumayıda gerçekleştirebilmektedir. Ancak Deep Freeze sadece bilgisayarda değişiklik yapmanıza olanak vermezken; Windows SteadyState her kullanıcı için tanımlanan kısıtlamalar doğrultusunda değişikliğe müsade etmektedir. Örnek olarak Windows SteadyState ile windows update, Anti-Virüs Güncelleştirmeleri ya da diğer kritik program güncellemelerini otomatik olarak yapabilmektedir. Bu işlem için şifre girip programı devre dışı bırakmaya gerek yoktur.
Windows SteadyState'nin üstün özelliklerini bunlarla sınırlamak haksızlık olur. Program her kullanıcının kullanabileceği programları sınırlayabilemektedir. Eğer çocuğunuz internet başında fazla zaman geçiriyorsa ya da çok fazla oyun oynuyorsa bu program vasıtasıyla gerekli sınırlamaları yapabilirsiniz. Hatta Windows Steady State ile çocuğunuz için bilgisayar başında nekadar zaman geçirebileceğinide belirlemeniz mümkündür. Süre sonunda bilgisayar otomatik olarak kapanır. Program kullanıcının bilgisayar başında nekadar zaman harcadığını da not etmektedir.
İstediğiniz kullanıcıların windows sistem bölümünde yani C: sürücüsünde değişiklik yapmasınınında önüne geçebilirsiniz. Program belirli bir ücret karşılığı satın alabileceğiniz güvenlik kartlartının yaptığı harddisk korumasınıda yazılımsal olarak yapabilmektedir. Kullanıcıların bilgisayarda hiçbir değişiklik yapmasına müsede etmeyebileceğiniz gibi yapılan değişiklikler için bir süre sınırlamasıda tanımlayabilirsiniz. Sürücü gizleme, program sınırlama, oturum sınırlama, internet sınırlama, yetki kısıtlaması ve daha bir çok ileri seviye güvenlik seçeneklerini Windows SteadyState ile düzenleme imkanınız olacak.
Birden fazla kişi tarafından kullanılan bilgisayarlar, okul, hastane, internet kafe gibi yerlerde kullanıcıların sistem ayarlarını değiştirmesini engelleyebilir, bilgisayarlara virüs bulaşmasının önüne geçebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda popüler olan Flashdisk virüslerinin önüne bu programla geçme imkanınızda vardır. Yapacağınız küçük bir ayarla Flash bellek gibi taşınabilir aygıtlara yazma yetkisini kaldırabilirsiniz.
Windows SteadyState kullanıcının işletim sisteminde ve internet ayarlarında yapabileceği değişiklikleri sınırlayarak bilgisayarınızı korumaya yardımcı olur. Registry kayıt defteri koruma, masa üstü koruma, sistem yönetim programlarına erişimi engelleme, başlat menüsü ayarlarına erişimi engelleme, denetim masasına erişimi engelleme, görev yöneticisi kilitleme, internet explorer internet seçeneklerini sınırlandırma, ana sayfa değişimini kilitleme gibi daha bir çok profesyonel ayar yapmanıza yardımcı olur.
Programın bilgisayarınızda çalışabilmesi Microsoft Genuine doğrulamasını geçmiş orjinal bir Windows XP ya da Windows Vista işletim sistemine sahip olmanız gerekmektedir.
Programın Başlıca Özellikleri
* Bilgisayarı virüs, trojan gibi zararlı yazılımlardan korumaya yardımcı olur
* Bilgisayarı hacker ataklarından korumaya yardımcı olur
* Yetkisiz kullanıcıların Sabit sürücülerde değişiklik yapmasını engeller
* Sistem ayarlarını korur
* Kullanıcıların kullanmasını istemediğiniz programları engelleyebilir
* Kullanıcının internet erişimini engelleyebilir
* Kullanıcının erişmesini istemediğiniz internet sayfalarını engeller
* Kullanıcıların internet explorer internet seçenekleri ayarları sınırlandırabilir
* Kullanıcıların başlat menüsü, denetim masası, grup ilkesi, görev yöneticisi ve diğer yönetimsel araçlara erişimini kısıtlayabilir
* Kullanıcı için bilgisayarı kullanabileceği zaman dilimini sınırlayabilir
* Harsdiskteki sabit sürücüleri gizleyebilir
* Kullanıcının sistem bölümüne yazma iznini kaldırabilir
* Kullanıcıların oturum açma şeklini değiştirebilir
* Kullanıcı Profilleri şifre ile koruyabilir
* Kullanıcı profillerini dışa aktarabilir. Böylece Windows SteadyState yüklü diğer bilgisayarlarda kolaylık sağlar
* Yeni Kullanıcı ekleyebilir
* Kullanıcıların izinlerini ayr ayrı düzenleyebilir
* Otomatik güncellemeleri belirli zaman periyotlarında yapabilir
* Kendi otomatik güncelleme scriptlerinizi hazırlamanıza olanak sağlar
* Tamamen Türkçe
* Ücretsiz


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Windows Steady State 2.5 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Windows Steady State 2.5 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Windows Steady State 2.5 Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.