Toplam Yükleme : 10.656.536

Reg From App 1.20 Türkçe Yama

  • Boyutu:2 Kb.
  • Üretici:YamaciTURK
  • Tarih:13.06.2009
  • Bu Hafta: 57
  • Toplam:520
%100 İndirin
Aciklama:
RegFromApp kayıt defteri izleme aracıdır. Program ile sistem kütüğünde yapılan değişiklikleri inceleyebilir ve isterseniz değişiklikleri geri alabilirsiniz.
Bilgisayara kurduğumuz tüm programlar regedit isimli bir kütüğe kaydedilir. Kayıt defteri ya da registry adıylada anılan bu sistem kütüğü bilgisayar ile ilgili tüm bilgileri depolar. Donanım ayarları, programların çalışma şeklini, sistem ayarları, kullanıcı bilgileri, kullanıcı tercihleri, windows işletim sistemi ile ilgili ayarlar ve diğer tüm girişler kayıt defterine yazılır. Bilgisayar ilk açılışta bu kütüğü okur ve buradaki bilgiler doğrultusunda işlemleri yapar.
Bazı programlar bu kütükte istenmeyen değişikliklere yol açar. Sonuçta bilgisayarınızın düzeni bozulur. Çok ileri seviye bilgisayar kullanıcıları ancak bu registry kütüğünde değişiklik yapabilir. Diğer kullanıcıların kayıt defterinde değişiklik yapması kesinlikle önerilmez. Bu tür kullanıcılar için Kayıt defteri ayarları ancak görsel programlarla değiştirilmelidir. Regcleaner, Registry crawler, Regisrty Mechanic, Registry Repair, Registry CheckUp gibi yardımcı programlarla registry ayarları üzerinde istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.
Kayıt Defteri, başlangıçta çalışan programlar, internet explorer ve diğer tarayıcı ayarları, güvenlik seçenekleri, kullanıcı kısıtlama işlemleri, Program kısayoları vb. gibi aklınıza gelebilecek tüm işlemleri içerisinde saklar. Buradaki ayarlara başlat çalıştır iletişim kutusuna regedit.exe komutunu kullanarak erişebilirsiniz. regedit.exe komutuyla Kayıt defteri düzenleyicisi açılır. Kayıt defterinde yapacağınız hatalı bir değişiklik sisteminizi bir daha açamamanıza ya da geri alamayacağınız sistem sorunlarına sebep olabilir.
RegFromApp işte yukarıda saydığımız tüm bu önemli işlemleri kayıt altına alan registry bölümünde yapılan değişiklikleri kontrol etmenize olanak sağlar. RegFromApp bilgisayara yeni kurmaya çalıştığınız bir programın kayıt defterinde hangi ögeleri değiştirdiğini veya hangi öğeleri eklediğini görebilmenizi sağlar. Böylece hem kayıt defterinin işleyişi ile ilgili bilgi sahibi olacak hemde sistemde sorunlara neden olan değişiklikleri geri alma imkanına kavuşacaksınız.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Reg From App 1.20 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Reg From App 1.20 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Reg From App 1.20 Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.