Toplam Yükleme : 10.708.309

Panda USB Vaccine Türkçe Yama

  • Boyutu:487 Kb.
  • Üretici:TrYama
  • Tarih:15.06.2009
  • Bu Hafta: 82
  • Toplam:1.028
%100 İndirin
Aciklama:
Panda Security tarafından geliştirilen Panda USB and AutoRun Vaccine programı windows işletim sisteminin otomatik açma özelliğini kullanarak yayılan autorun virüslerinin yayılmasını engellemek için geliştirilmiş ücretsiz bir güvenlik yazılımıdır.
Windows işletim sistemi CD, DVD, USB Disk, SD Card, Memory Stick, Dijital Kamera, MP3 Player gibi taşınabilir bir depolama cihazı bilgisayara takıldığında depolama biriminin içeriği analiz ederek otomatik aç özelliğini kullanır. Aslında kullanışlı bir özellik olan Otomatik Aç Özelliği, son zamanlarda hızla yayılan Autorun.inf virüsleri tarafından sabote edilmiştir. işletim sisteminin bu özelliğini kullanan virüsler kullanıcının haberi olmadan gizlice bilgisayara yüklenmektedir. W32/Sality, W32/Virutas ve W32/Conficker gibi son zamanların en büyük tehditleri Autorun türü virüslerdir
Autorun.inf dosyaları gizli sistem dosyalarıdır. Bu dosya, içerisinde bulunduğu bir CD, DVD Flashdisk ya da sabit sürücünün otomatik olarak belirli bir program tarafından açılmasını temin eder.
Panda USB Vaccine bilgisayarınızın AutoRun özelliği kapatmaya yarıyor. Böylece, herhangi bir USB/CD/DVD/SD/MMC gibi aygıt bilgisayara takıldığında otomatik aç özelliği devre dışı bırakıldığından autorun dosyaları çalıştırılmaz ve virüslerden korunmanıza yardımcı olur.
Panda USB Vaccine, her USB sürücüsü ve CD sürücüsü için tek tek kullanılabileceği gibi bilgisayarınızdaki tüm sürücülerin otomatik aç özelliğini iptal etmek içinde kullanılabilir. Aşılama işlemi tamamlandıktan sonra herhangi bir sürücüye çift tıkladığınızda birlikte aç gibi iletilerden kurtulacak ve güvenli bir kullanım sağlayacaksınız. Panda USB Vaccine FAT ve FAT32 USB sürücüler için uygulanabilir.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Panda USB Vaccine 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Panda USB Vaccine 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Panda USB Vaccine Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.