Toplam Yükleme : 10.660.987

Salaat Time 2.0 ve Türkçe Yaması

Salaat Time 2.0 ve Türkçe  Resmi
  • Boyutu:12666 Kb.
  • Üretici:Nejdet ACAR
  • Tarih:07.08.2009
  • Bu Hafta: 59
  • Toplam:1.345
%100 İndirin
Aciklama:
Ramazana sayılı günler kala işinize çok yarayacak bir program ile karşınızdayız.
Bu programın özellikleri saymakla bitmez. Ama unutmadan belirtelim varsayılan konum olarak "Mekke" seçilmiştir. Siz bulunduğunuz konumu seçmeyi unutmayın.
Salaat Time bilgisayar aracılığı ile namaz saatlerini bildiren basit bir islami programdır. Salaat Time 2 programını yaşadığınız şehre göre programlayarak Ezan Vakitlerini ve Namaz saatlerini vakti geldiğinde size sesli olarak haber vermesini sağlayabilirsiniz. Salaat Time namaz vakitlerinde ezan okuyan popüler bir programıdır.
Oldukça detaylı ayarlara sahi olan program her isteğe cevap verebilecek niteliktedir. Salaat Time ezan vakti geldiğinde sizin tercihiniz doğrultusunda mekke ya da medine hafızının sesiyle ezan okur. Program arka planda çalışır ve kullanıcıyı rahatsız etmez. isterseniz programı her namaz vakti için farklı okuma tekniğiyle Ezan okunması için programlayabilirsiniz.
Ayrıca Salaat Time 2 programı içerisinde Fatiha, Felak, Maun, Nas, Lokman, Asr, İhlas gibi kısa sureleri bulabilirsiniz. Bu sureleri istediğiniz zaman dinleyebilir ve ezberleyebilirsiniz. Program Kutsal mekanların birbirinden güzel resimlerini de barındırmaktadır. isterseniz bu fotoğrafları slayt gösterisi şeklinde de izleyebilirsiniz.
Salaat Time 2 Programının Başlıca Özellikleri
Günlük, aylık, hatta yıllık ezan saatlerini görebilir, yazdırabilir, dosyaya kaydedebilirsiniz
Hicri ve Miladi takvimleri yan yana görebilir, kolayca çevrilmiş hallerini görebilirsiniz
Takvimlerde islam Dünyasının önemli günlerini işaretlenmiş olarak görebilirsiniz
Gün ışığından yararlanma saat farklarını kendi ayarlar. (Bulunduğunuz yeri doğru seçtiğiniz taktirde ezan saatlerinde hiçbir hata olmamaktadır.)
İçerisindeki Pusula ve Kâbe'yi göstermesi sayesinde Kıble yönünüzü kolayca bulursunuz
5 vakit namazdan istediğinizi seçerek zamanı geldiğinde size sesli ve görüntülü olarak uyarı vermesi
Gelecek namaz (ezan) vaktine ne kadar zaman kaldığını gösterme özelliği
Değişik seçeneklerde görüntülü uyarıların olması
İslam Dünyasınca Ezan ve Namaz Saatleri gibi birçok konuda bilgilerine başvurulan ve bilgileri kabul edilen kurumların verilerine göre ezan saatlerini seçebilme.
Kurulum: indirdiğiniz arşiv dosyasından önce programı kurup çalıştırınız. Ardından Türkçe Yamasını kurunuz.
OPTIONS-LANGUAGE Menüsünden OTHER... Seçeneğine tıklayınız. Turkce.Lang dosyasını seçip dosyayı açınız. Program Türkçe olacaktır.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Salaat Time 2.0 ve 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Salaat Time 2.0 ve 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Salaat Time 2.0 ve Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.