Toplam Yükleme : 10.660.436

Gsite Crawler Türkçe Yama

  • Boyutu:137 Kb.
  • Üretici:Kemal SAYAR
  • Tarih:16.09.2009
  • Bu Hafta: 61
  • Toplam:1.125
%100 İndirin
Aciklama:
SOFTplus tarafından geliştirilen GsiteCrawler web siteleri için site haritası oluşturma programıdır. internet dünyasında tanınmak ve hızla ziyaretçi sayınızı arttırabilmek için arama motorlarında yer edinmeniz gerekiyor. Google, Yahoo, Bing, Alta Vista, Ask Search gibi popüler arama motorları kendi arama örümceklerini kullanırlar ve içeriğinizi kendi veritabanlarına eklerler. Ancak yinede sayfalarınızın tam olarak hızlı bir şekilde indexlenebilmesi için sitemap dediğimiz site haritalarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Site haritaları Sitemap.Org tarafında geliştirilen ortak bir yapıya göre hazırlanmalıdırlar. Çünkü Google.com, yahoo.com, bing.com, ask.com gibi Dünyanın en popüler arama motorları Sitemap.Org tarafından geliştirilen site haritası protokolünü kullanmaktadırlar. Sitemap dokümanları XML web standartlarını kullanırlar. Dolayısıyla hazırlayacağınız site haritaları xml formatında olmalıdır. Etkili bir site haritası dinamik olarak oluşturulabilmelidir. Web sitenize yeni bir içerik eklendiğinde ya da içerikte bir değişiklik yapıldığında sitemap.xml dokümanı otomatik olarak yeniden derlenmelidir.

Arama motorları site haritasındaki değişiklikleri anında tarar ve içeriğini bu değişikliklere göre günceller. Eğer yeterli düzeyde web programlama bilginiz yoksa ya da joomla, wordpress, Blogger gibi hazır web site şablonları kullanmıyosanız site haritası oluşturmakta zorlanabilirsiniz. işte böyle bir durumda GsiteCrawler devreye giriyor ve ihtiyaç duyduğunuz site haritasını sizin yerinize otomatik olarak oluşturuyor. GsiteCrawler tarafından oluşturulan XML formatlı site haritasını kendi sunucunuza yüklemeniz yeterlidir. isterseniz Gsite Crawler tarafından oluşturulan site haritasını yine program aracılığı ile otomatik olarak web sitenize yüklemenizde mümkündür.

Site haritanızı oluşturup sunucuya upload ettikten sonra site haritanızı arama motorlarına tanıtarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Bunun için her arama motorunun kendi webmaster arayüzünden faydalanmalısınız. örnek olarak Google için http://www.google.com/webmasters/sitemaps/?hl=tr adresinden, Yahoo için https://siteexplorer.search.yahoo.com/mysites adresinden ve Bing için http://www.bing.com/webmaster safyalarından faydalanabilirsiniz. Elbetteki öncelikle bu sitelere üye olmanız ve sitenin size ait olduğunu fiziksel olarak doğrulamanız gerekmektedir.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Gsite Crawler 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Gsite Crawler 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Gsite Crawler Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.