Toplam Yükleme : 10.656.536

Clean My Registry Türkçe Yama

  • Boyutu:65 Kb.
  • Üretici:Emrah KARAKAŞ
  • Tarih:09.01.2010
  • Bu Hafta: 47
  • Toplam:415
%100 İndirin
Aciklama:
Clean My Registry windows işletim sistemlerinde ki kayıt defteri düzenleme araçlarından birisidir. Bilgisayarın kütüğü mahiyetindeki kayıt defteri registry adıyla da bilinir. Kayıt defteri windows işletim sistemi ve bilgisayara kurduğunuz programlarla ilgili kayıtları tutar. Kısayollar, kullanıcı tercihleri, program lisans işlemleri ve daha bir çok ayar kayıt defteri aracılığı ile düzenlenir.
Windows ilk başlatılırken bu kayıt defterindeki ayarları yükler. Dolayısı ile bilgisayarınızın açılış hızı ile de doğru orantılıdır. Bilgisayara kurduğunuz her program ve bilgisayarda yaptığınız her değişiklik kayıt defterine not edilir. Bilgisayardan kaldırdığınız programlarla ilgili veriler kayıt defterinden de silinir. Ancak bazı programlar kullanıcı tercihleriyle ilgili kayıtları silmezler dolayısı ile kayıt defterinde kalan bu tür artıklar zamanla registry kütüğünün şişmesine yol çar. Daha da kötüsü program kaldırma işlemleri sırasında yaşanan olumsuzluklar neticesinde kayıt defterinde kalan hatalı artıklar sistemin kararsız olmasına neden olmaktadır. Sonuç olarak bu kütükteki hatalı anahtarlar sisteminizi yavaşlatır ve bir müddet sonra sistemin çökmesiyele sonuçlanır.

İşte tüm olumsuzlukların önüne geçebilmek için kayıt defteri düzenleme araçları geliştirilmiştir. Bunlardan biriside Clean My Registry programıdır. Clean My Registry ile kayıt defterini hatalara karşı tarayabilir ve karşılaşılan hatalı girişler düzeltebilir, gereksiz kayıt defteri girdilerini sorunzus ve güvenli bir şekilde silebilirsiniz.
Clean My Registry Programının Başlıca Özellikleri

Windows kayıt defterini hızlı bir şekilde tarayabilir
Sistem kayıt defterindeki hatalı girişleri, geçersiz anahtarları temizlenecek ve düzeltilecek girdileri listeleyebilir
Yedek alma özelliği ile herhangi bir sorun çıktığında kayıt defterini tekrar geri yükleyebilir
Kayıt defterinin görüntüsünü alabilir
Alınan kayıt defteri görüntüsünü o anki kayıt defteri ile karşılaştırabilir
Program kurulumu öncesi programla tarama yapıp daha sonra program kaldırıldığında artık dosyaları başarılı bir şekilde kayıt defterinden kaldırabilir
Kullanıcı dostu arayüz ile kolay kullanım sağlar


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Clean My Registry 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Clean My Registry 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Clean My Registry Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.