Toplam Yükleme : 10.655.528

Tordex TrueLaunchBar 4.4.3 Beta Türkçe Yama

Tordex TrueLaunchBar 4.4.3 Resmi
  • Boyutu:23 Kb.
  • Üretici:Tordex
  • Tarih:28.01.2010
  • Bu Hafta: 47
  • Toplam:790
%100 İndirin
Aciklama:
True Launch Bar, Windows'un Hızlı Başlatma Çubuğunu zenginleştiren, ona bir dolu işlev kazandıran hoş bir yazılım. Özellikle yazılımın Web sitesinde yer alan eklentilerle (plug-in) birlikte yazılımları hızlı başlatmanın yanında pek çok işlevi olan bir görev çubuğunuz oluyor. True Launch Bar'da kısayollarınızı gruplara ayırmanız mümkün ve işin en güzel yanı "sanal" klasörler halinde kategorileştirdiğiniz kısayollara ulaşmak için bu klasörlerin üzerine gelmeniz yeterli: Aradığınız kısayol açılan bir popup menüde yer alıyor. Bu her ne kadar basit gibi görünse de oldukça faydalı bir özellik çünkü hem masaüstünde yerden hem de zamandan kazandırıyor.

Yazılım, geniş özelleştirme seçeneklerine sahip. En basitinden "Auto popup menus on mouse hover" seçeneği ile sanal klasörlerinize tıklamadan, sadece üzerlerine gelerek içeriklerini görebiliyor ve tek tuşla uygulamanızı başlatabiliyorsunuz. Bir diğer güzellik, çok yüksek çözünürlüklerdeki masaüstlerinde daha büyük ikonlar kullanabilmenizin mümkün olması.

Sanal klasörlerinizi oluştururken "sürükle & bırak" prensibini sonuna kadar kullanabiliyorsunuz. Yapmanız gereken True Lunch Bar'a sağ tıklayıp "Create Menu" seçeneğiyle yeni bir klasör oluşturmak ve daha sonra bu klasöre kısayolunun yer almasını istediğiniz uygulamaları ya da doğrudan kısayolları sürükleyip bırakmak.

True Launch Bar bu işlevlerinin dışında plug-in desteğiyle çok daha fazla işlev kazanabiliyor. Ekleyeceğiniz plug-in'lerle Winamp'i başlatma çubuğunuzdan kontrol etmenize yarayan bir mini-paneliniz, ya da o anki hava sıcaklığını öğrenebileceğinizi gösteren mini-pencereniz, ya da ses seviyesini ayarlayabileceğiniz mini-barınız, ya da... Bu listenin sonu yok. Quick Launch Bar her eve lazım!

Yazılımı yükledikten sonra Hızlı Başlatma Çubuğu'nda herhangi bir değişiklik olmayacak. Yükleme işleminin ardından sisteminizi yeniden başlatın ve daha sonra Hızlı Başlatma Çubuğu'nun üzerine gelerek sağ tuşa tıklayın. Menüdeki "Toolbars" seçeneğine eklenmiş olacak.

KURULUM :1055 adlı dosyayı arşivden çıkarın.Ve 1055 adlı klasörü C:\Program Files\TrueLaunchBar\langs içine atın.Programı açın Genrate Options sekmesini açıp en alttan Türkçe yi seçin.Bu dosya üretici firmanın vermiş olduğu translationTool adlı programca yapılmıştır.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Tordex TrueLaunchBar 4.4.3 Beta 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Tordex TrueLaunchBar 4.4.3 Beta 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Tordex TrueLaunchBar 4.4.3 Beta Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.