Toplam Yükleme : 10.709.627

7-Zip 4.65 Türkçe Yama

7-Zip 4.65 Türkçe Yama Resmi
  • Boyutu:59 Kb.
  • Üretici:Raif Merter GÜNDÜZ
  • Tarih:12.12.2010
  • Bu Hafta: 87
  • Toplam:1.062
%100 İndirin
Aciklama:
7-Zip, yüksek sıkıştırma oranı sunan son zamanların püpüler dosya sıkıştırma programıdır. Dosya ve dokümanlarınızı arşivlemek, aynı kategorideki birden fazla dosyayı tek bir dosya halinde saklayabilmek, dosya ve dokümanlarınızı internet ortamında paylaşabilmek ve bilgisayarınızın sabit sürücülerinden yer kazanabilmek için kullanabileceğiniz program oldukça yüksek sıkıştırma oranıyla övgüyü hakediyor.

Aynı dosyanın farklı dosya sıkıştırma yazılımlarıyla yapılan testlerinde 7-Zip 7z formatının zip formatına oranla %30-70 oranla daha iyi sıkıştırma oranı sağladığı tespit edilmiştir. Ayrıca 7-Zip zip formatı göz önüne alındığında diğer arşivleme yazılımlarına oranla %2-10 arasında daha iyi sıkıştırma oranı sağladığı görülüyor.

7 ZIP programı 7z, ZIP, GZIP, BZIP2 ve TAR dosya formatlarını açabilir ve bu dosya türlerinde sıkıştırma yapabilir. Yine 7zip dosya sıkıştırma yazılımıyla ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG, HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI, NSIS, RAR, RPM, UDF, WIM, XAR ve Z formatlarını açabilirsiniz.

7-Zip Programının Başlıca Özellikleri

* LZMA sıkıştırma yöntemi ile yeni 7z formatında çok daha yüksek sıkıştırma oranı
* 7z, ZIP, GZIP, BZIP2 ve TAR uzantılırında sıkıştırma yapabilir
* ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG, HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI, NSIS, RAR, RPM, UDF, WIM, XAR ve Z formatlarını açabilir.
* 7-Zip, ZIP ve GZIP formatları için PKZip ve WinZip yazılımlarının sunduğu sıkıştırma oranına göre %2-10 oranında daha iyi sıkıştırma oranı sunar
* 7z ve ZIP formatları için güvenli AES-256 şifreleme tekniği
* 7z formatı için dahili dosya dışarı aktarma özelliği
* Windows Shell ile entegre edebilme (Fare sağ tuşuna entegrasyon)
* Güçlü Dosya Yöneticisi
* Güçlü komut destekli sürüm
* FAR Manager için eklenti
* 7-Zip Windows 98/ME/NT/2000/XP/Vista sürümleri ile uyumludur
* Komut destekli Linux/Unix sürümü de mevcuttur


Bu yamanın çalışması için sisteminizde 7-Zip 4.65 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce 7-Zip 4.65 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra 7-Zip 4.65 Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.