Toplam Yükleme : 10.660.882

Registry Mechanic 9 Türkçe Yama

  • Boyutu:300 Kb.
  • Üretici:Ahmet TURAN
  • Tarih:23.06.2010
  • Bu Hafta: 36
  • Toplam:725
%100 İndirin
Aciklama:
Registry Mechanic, dalında ödül almış bir sistem bakım ve onarım programıdır. Bir çok bilgisayar kullanıcısının yıllardır vazgeçilmezi arasında yer alan program ile Windows kayıt defteri (registry) ayarlarında iyileştirme (optimize) yapabilirsiniz.

Windows işletim sistemi, çalışma prensibi olarak bilgisayarda yapılan tüm program ekleme, program kaldırma, donanım bilgileri, yetkilendirme, ayar ve tercihleri registry (kayıt defteri) adını verdiği bir kütükte saklıyor. Bilgisayar ilk yüklendiği zamanlarda mükemmel bir performans ortaya koyarken, zamanla yavaşlamaya ve sorunlar çıkarmaya başlar. Bu durum bir çok kullanıcı için büyük bir problem teşkil eder ve çözüm olarak format atmaya kadar uzayan bir takım olayları beraberinde getirir.

Sistem kayıt defterinde değişiklik yapmak uzmanlık isteyen bir durumdur. Hatalı bir giriş ya da yanlış bir silme işlemi nedeni ile bilgisayarınız bir daha açılmayabilir ya da büyük veri kayıplarına neden olabilirsiniz. Eğer bilgisayar konusunda yeterli deneyime sahip değilseniz bu tür değişikliklere bulaşmamanızı tavsiye ederiz. Bu konuda uzman ihtiyacınızı ise işte konumuza bahis olan Registry Mechanic gibi programlarla gidermenizi salık veriyoruz.

Registry Mechanic basit birkaç fare tıklamasıyla bozulan sistem ayarlarınızı onarabilir ve iyileştirebilirsiniz. Bilgisayarınızın yavaşlamasında, sık sık hata mesajları üretmesinde ve mavi ekran tablolarının genel sorumlusu bozulan kayıt defteri değerleridir. Registry bakım ve onarım araçları kullanarak sistemizi bu tarz hatalardan arındırabilir ve genel olarak sistem performansını en üst düzeyde tutabilirsiniz.

Registry Mechanic bilgisayarınızı ilk günkü duruma getirebilmek için mükemmel algortimalar ve fonksiyonlar içerir. Program vasıtasıyla ister seçtiğiniz bakım araçlarını, isterseniz genel bir temizlik için program tercihlerini kullanabilirsiniz. Registry Mechanic yaptığı tüm değişiklikleri otomatik olarak yedeklemektedir. Eğer bakım sonrası bilgisayarınızın performansında değişiklik olmadığını veya bazı sistem ayarlarının değiştiğine inanıyorsanız yedek ünitesinde yapılan değişiklikleri geri yükleyebilirsiniz.

Registry Mechanic 9 Programının Başlıca Özellikleri

* Kayıt defterinde oluşan hataları bularak bu hataların düzeltilmesini ve bu sayede daha sağlam ve kararlı bir sisteme kavuşmanızı sağlar.
* Sistemdeki mevcut yazılımlar ile kayıt defteri girdilerini karşılaştırarak gereksiz girdilerin silinmesini bu sayede temiz bir kayıt defterine sahip olmanızı sağlar.
* "Program Ekle-Kaldır"da sistemden kaldırıldığı halde adı yazan programların buradaki kalıntılarını siler.
* Sisteminizdeki DLL dosyalarını tarayarak gereksiz olanların silinmesini sağlar.
* Sisteminizi açtığında kendiliğinden çalışmaya başlayan (başlangıç öğesi olarak tabir ettiğimiz) bir programı sistemden kaldırıdığınızda halen başlangıç öğesi olarak duranları siler.
* Masaüstünde ya da çeşitli bölümlerde gereksizce yer işgal eden kısayolları temizler.
* Ayrıca gereksiz windows yazı tipi, geçici dosyalar (temp dosyası), hatalı dosya uzantısı girdilerini de temizler.
* Tüm bu işlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirir.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Registry Mechanic 9 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Registry Mechanic 9 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Registry Mechanic 9 Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.