Toplam Yükleme : 10.657.385

Safari 5 Türkçe Yama

Safari 5 Türkçe Yama Resmi
  • Boyutu:5504 Kb.
  • Üretici:Saner APAYDIN
  • Tarih:28.06.2010
  • Bu Hafta: 47
  • Toplam:4.038
%100 İndirin
Aciklama:
Gün geçmiyorki internet taryıcılarda bir yenilik duyurulmasın. Şimdi sıra Apple yazılım devinin internet tarayıcısı olan safaride. Safari son sürümü olan Safari 5 ile kullanıcılara bir çok yeniliği duyurdu. Safari 5, kullanıcısına internette daha iyi zaman geçirebilmek için bir çok faydalı araç barındırıyor. bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Safari 5 ile gelen en önemli yenilikler şöyle:

Article Reader: safari 5'in en beğendiğim yeniliği okuyucu düzeni yeniliği oldu. Yeni gelen bu özellik sayesinde bir web sayfasında gezerken tarayıcı sayfadaki makale olan bölümü tanıyor. Böylece ziyaretçi sayfadaki diğer unsurlardan arındırılıyor ve sadece okuması gereken bölüme odaklanabiliyor. Article reader özelliğini aktif ettiğinizde sayfadaki yazı olan bölüm büyütülüyor ve vurgulanıyor. Diğer alanlar pasif ve arka planda kalıyor. Reklamlar ve sayfadaki diğer unsurlar sizi rahatsız etmiyor. Okuyucu Düzeni makalenin yazı tipini değiştirebiliyor veya yazıyı yakınlaştırıp uzaklaştırabiliyorsunuz. Article Reader seçimlerinizi tanıyor ve tekrar bir makale okumaya başladığınızda eski ayarlarınızı uygulayabiliyor. Bu özelliği şuan okuduğunuz safyamızda test etmek isterseniz adres satırı sonundaki "okuyucu (Reader)" butonuna tıklamanız yeterlidir.

HTML5 Desteği: Safari 5 en yeni web standardı olan HTML5 için tam destek sağlıyor. Tarayıcı yeni teknolojiye uyum sağlayabilmek için bir çok yenilik eklemiş. Bu yeniliklerden en belirgin olanı HTML5 videolarının tam ekran izlenebilmesi ve istenirse konum bilgisinin web siteleriyle paylaşılabilmesi.

Hız ve Performans: Safari 5 her zaman olduğu gibi iddialı bir giriş yapıyor ve tarayıcısının dünyanın en hızlı web tarayıcısı olduğunu dile getiriyor. Apple bu iddiasını güçlendirmek için Safari 5 internet tarayıcısında bir takım yenilikler yapmış. Apple'nin Nitro Engine adını verdiği yeni tarayıcı motoru sayesinde Safari 5'in, Google Chrome internet tarayıcısından %3 ve Firefox 3.6 tarayıcısından 2 kat daha hızlı bir web deneyimi sunduğunu iddia ediyor.

Bing: Microsoft’un arama motoru Bing, Yahoo ile yaptığı ortaklıktan sonra biraz daha popüler olmaya başladığı söylenebilir. Safari 5 ile Bing arama motoru sisteme dahil edilmiş. Artık kullanıcılar arama motorlarında isterlerse Google ve Yahoo’nun yanında Bing’i de kullanabilecekler.

Safari 5 ile Gelen Yenilikler

* Safari Reader
* Daha fazla HTML5 desteği
* Daha iyi performans
* Bing Arama seçeneği
* Uzantı desteği


Bu yamanın çalışması için sisteminizde Safari 5 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce Safari 5 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra Safari 5 Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.