Toplam Yükleme : 10.704.987

S.T.A.L.K.E.R Call Of Pripyat Türkçe Yama

S.T.A.L.K.E.R Call Of Prip Resmi
  • Boyutu:7200 Kb.
  • Üretici:themanyax
  • Tarih:08.08.2010
  • Bu Hafta: 778
  • Toplam:2.229
%100 İndirin
Aciklama:
GSC Game S.T.A.L.K.E.R. serisiyle çok önemli bir çıkış grafiği çiziyor. Bir çok oyuncu tarafından beğenilen ve takdir edilen S.T.A.L.K.E.R. serisi Bir nükleer santral patlaması sonrası yaşananları konu ediniyor. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl ile başlayan süreç S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky ile devam etti ve S.T.A.K.E.R Call Of Pripyat ile final sürümüne ulaştı. Ek paketlerle oyunda yeni maceralar arayıp başınızı derde sokabiliyorsunuz. Her ek paket aslında bir önceki maceranın devamı niteliğinde olup önceki bilinmeyenlere ışık tutan gizemli bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat, ilk oyununun bittiği zaman diliminden hemen sonrasını konu alıyor sadece yaşanan bölge biraz daha farklı. Yeni macerada işler biraz daha resmi olarak işiliyor. Bir grup asker planlı bir operasyon için bölgeye yollanıyor. Öncelikle bir özel tim havadan bölgenin haritasını çizmek için görevlendirilmiştir. Bu görev sayesinde yapılacak araştırmaya destek verilebilecektir. Ancak terslikler bitmek bilmiyordur. Bölgeye harita çıkarmak için gönderilen özel timleri taşıyan helikopter bilinmeyen bir nedenle düşmüştür. Olaya müdahlae eden komuta merkezi kazanın sebebini araştırmak ve arama kurtarma faaliyetleri için helikopterin düştüğü bölgeye uzman bir askeri ekip gönderir. Bu arada Ukrayna gizli servisi ise bu olayın perde arkasını araştırmak için kendi ajanını gizlice bölgeye ulaştırır ve hikâye başlar.
Bu yama ile %98 oranında türkçeleştirme hedeflenmiştir.
Özel isimler, mekan isimleri, birlik isimleri ve kimi kılastmalar, oyunun anlam bütünlüğünün korunması için bazı yerlerde olduğu gibi bırakılmış, gerekli görülen yerlerde parantez () içerisinde anlamları belirtilmiştir ve bazı yerlerde de çevirilmiştir.
Yama hazırlanırken oyunun 1.6.1 patchi ile denemeler yapılmış herhangi bir sorun ile karşılaşılmamıştır.
Yama oyunun sade (modsuz) halini içermektedir. O yüzden oyunun doku ve müzik modları hariç, oynanışını, yapısını değiştiren, oyuna farklı özellikler ekleyen modlar ile sorun çıkarabilir. Bu durumlardan kaçınmak için yamayı modları kurduktan sonra en son işlem olarak kurmak olacaktır.
Diğer modlar ile oluşacak sorunlarda, kurulu modların kaldırılması ile sorunlar çözülebilir.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde S.T.A.L.K.E.R Call Of Pripyat 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce S.T.A.L.K.E.R Call Of Pripyat 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra S.T.A.L.K.E.R Call Of Pripyat Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.