Toplam Yükleme : 10.710.587

TrueCrypt 6.2 Türkçe Yama

  • Boyutu:8300 Kb.
  • Üretici:badcem
  • Tarih:09.01.2011
  • Bu Hafta: 107
  • Toplam:583
%100 İndirin
Aciklama:
TrueCrypt ücretsiz ve açık kaynaklı bir disk şifreleme yazılımıdır. Program Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Mac OS X ve Linux işletim sistemlerinde çalışabilir.

TrueCrypt ile bilgisayarınızda gizlemek istediğiniz ve sizin dışınızda kimsenin okumasını, açmasını ve düzenlemesini istemediğiniz bir disk bölümü oluşturabilir ve bu alanı şifreleyebilirsiniz. Yine TrueCrypt şifreleme programı sayesinde mevcut disk bölümlerinizi veya flash bellek gibi taşınabilir aygıtlarınızı da şifrelemeniz mümkün. Program iki farklı şifreleme tekniği kullanır bunlardan birincisi: (Stenografi) yani gizli bölümler oluşturmkak, ikincisi ise: AES-256 şifreleme tekniği ile Serpent ve Twofish şifreleme algoritmaları kullanarak şifreli olduğu anşlaşılmayan alanlar oluşturmaktır.

TrueCrypt Programının Başlıca Özellikleri

* Fiziksel diskiniz üzerinde şifreli sanal bölümler oluşturabilir
* Geçerli disk bölümlerinizi veya flashdisk gibi taşınabilir depolama birimlerini şifreleyebilir
* Bir diski ya da disk bölümünü şifreleyebilir
* Şifreleme işlemi otomatik ve anlık olarak farkedilmeden gerçekleşir.
* Yüksek güvenlikli şifreleme teknikleri kullanır


Bu yamanın çalışması için sisteminizde TrueCrypt 6.2 'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce TrueCrypt 6.2 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra TrueCrypt 6.2 Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.