Toplam Yükleme : 10.655.527

FM2012 Türkçe Yama 1.2 (%100 Türkçe) MAC için

FM2012 Türkçe Yama 1.2 (%1 Resmi
  • Boyutu:23094 Kb.
  • Üretici:FmGraphics.net
  • Tarih:20.03.2012
  • Bu Hafta: 64
  • Toplam:554
%100 İndirin
Aciklama:
İlk 2 versiyonda karşılaşılan tüm hatalar bu yama ile düzeltilmiştir. Daha önce ilk 2 yamayı indirmeyenler bu yamayı indirerek direkt olarak oyuna başlayabilirler.

5 aydan uzun süren çalışma nihayet tamamlandı. Toplam 46.400 cümle Türkçe dil dosyasına aktarılmıştır. Çalışmada maç spikeri ve SIGames’in çevrilmesine izin vermediği ve çevrilince dil dosyasının çalışmadığı cümleler çevrilmemiştir. Bu iki önemli unsur 2. versiyon için üzerinde çalışılacaktır. Çeviride gördüğünüz hataları da bildirirseniz, 2. versiyon için ve önümüzdeki yıl Football Manager 2013′ün Türkçe çıkmaması durumunda FM 2013 için kusursuz bir yamayı ortaya çıkartmış oluruz. Yamada İngilizce kısımlar olduğunun (çok az da olsa) biz de farkındayız, fakat bu durum için yapabilecek bir müdahalemiz yok, ancak çözeceğiz.
- Tüm resmi ve resmi olmayan güncellemelerde, orijinal ve korsan oyunlarda sorunsuz çalışmaktadır.
- Eğer yeni kariyer başlatmazsanız turnuva isimleri, oyuncu menajeri isimleri, bazı dil dosyasına etki eden cümleler ve kelimeler gibi değişiklikler aktif olmayacaktır. Önerimiz, yeni kariyer başlatmanızdır.
- Kayıtlı oyunlarınıza devam edebilirsiniz.
- Bütün Türk kulüplerinin ismi artık Türkçe karakterli
- Bütün Türk oyuncu isimlerinin hepsi Türkçe
- Bütün stadyum, şehir ve bölge isimleri Türkçe
- Gerçek isimler yamasıyla uyumlu şekilde bütün turnuvalar ve ödüller Türkçe
- Ülke isimleri Türkçe (Bir de unutmadan, artık uyruk kısmında Türkiye, Afganistan yazmayacak, gerçek uyruğunu göreceksiniz oyuncuların, Türk, Afgan, İngiliz gibi.)
- Oyuna Türkiye’deki bütün futbolcu temsilcileri ve temsil ettikleri oyuncular eklendi.
- Türkiye’deki ve dünya liglerinin bir çoğunda, yerel bütün meydalar, muhabirler, resmi siteler ve fan siteler eklendi.
- Sakatlık isimleri de Türkçeleştirildi.

Düzeltilen bazı hatalar;
Orijinal oyunlarda üst kısımda tarihin gözükmemesi
Bazı bilgisayarlarda çalışmaması, yüklenememesi
İsimlerde gelen değişiklikler (Ersun Yanal gibi.)
Macintosh için setup oluşturuldu.

Macintosh’ta Nasıl Kurulur?

Öncelikle indirdiğimiz yamayı rar’dan çıkartıp masaüstüne atın.

Şimdi dosyaları tek tek ait oldukları klasöre atacağız. Direkt olarak atıp replace dediğimizde hata veriyor çünkü.

Bir örnekle anlatayım, masaüstündeki yama klasörünü açıyoruz, onun içindeki ilk klasör db>1120>dbc buradaki dosyaları alıp

Terminalde open ~/library yazıp, application support>steam>steam apps>common>football manager 2012 yazıp oyunun klasörüne ulaşıyoruz. yama klasöründen aldığımız dosyalar db>1120>dbc içinde olduğu için

open ~/library application support>steam>steam apps>common>football manager 2012>db>1120>dbc içine girip yama klasöründen aldığımız dosyaları buraya atıyorz. ve diğer klasörler için de aynı işlemi yapıyoruz.

editor data klasörünü de Finder>Documents>Sports Interactive>Football Manager 2012 içine atıyoruz.

Son olarak cache klasörünü sileceğiz,

yine terminalden open ~/library komutunu veriyoruz açılan pencereden logs klasörüne girip oradaki Sports Interactive klasörünü siliyoruz.

Kurulum bitmiştir. Keyifli oyunlar


Bu yamanın çalışması için sisteminizde FM2012 1.2 (%100 ) MAC için'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce FM2012 1.2 (%100 ) MAC için 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra FM2012 1.2 (%100 ) MAC için Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.