Toplam Yükleme : 10.655.528

GTA III 10th Year Anniversary Türkçe Yama [Android]

GTA III 10th Year Annivers Resmi
  • Boyutu:10250 Kb.
  • Üretici:Tayfun Kumaş
  • Tarih:17.02.2013
  • Bu Hafta: 136
  • Toplam:370
%100 İndirin
Aciklama:
Efsane 10. Yılında bizlerle… Konu Grand Theft Auto serisinin tek bir oyunu olunca ne kadar konuşsam, ne kadar anlatsam azdır. Çünkü çocukluğumun büyük bir bölümü bu seri ile geçti, geçiyor ve hep böyle olmasını sonuna kadar umuyorum. GTA III, bir zamanlar 2001’li yılları kasıp kavuran, oyun dünyasında büyük bir yenilik katan yapımdı. Bir sonraki sene ise peşine gelen Grand Theft Auto: Vice City ile gönülleri fetih etmeyi tamamen başaran yapımdı. Günümüze bakınca da aradan tam 10 yıl geçmiş, eh dile kolay tabii… Bu 10 yıl içinde teknoloji inanılmaz bir şekilde ilerledi ve PC’lerimizde zor çalışan GTA III artık minicik telefonlarımıza sığacak bir seviyeye geldi. Bunun en büyük etkeni de Android ve iOs gibi harika teknolojik yazılımların piyasada olması. Geçtiğimiz sene ise 10. Yılını kutlayan GTA III, 10. Yıla özel Rockstar Games’in sürpriz duyurusu ile Android ve iOs sistemlerine aktarılarak tekrardan bizimle buluştu. Tabii şu an GTA III oynamak istesek, günümüz teknolojisi ile bu grafiklerden eskisi kadar tat alamayız ama yenilenen yapım olunca hem de avucumuzun içine sığan oyun olunca ilk günkü gibi oynamak tamamen mümkün oluyor… Bir bu kadar Grand Theft Auto III’ü överken, zamanında atari ile İngilizce oyunlar oynarken, Türkçe altyazılı oyunlar hayalken Oğuz Gürsel bir anda GTA III’ün Türkçe yamasını bizle buluşturmuştu. Ayrıca bu Türkçe yamanın da 10. yılını kutlamak lazım. :) O kadar bağlandık ki Oğuz Gürsel’in GTA çevirilerine, onsuz edemez olduk. Bu yüzdende bu çeviriyi bu Android ve iOs işletim sistemlerine aktarmayı kendimce borç bildim ve tablet PC’mi alır almaz aktarmaya çalıştım ve başardım.
Zamanında Oğuz Gürsel sayesinde oyunu daha iyi anlayabilip, daha iyi keyif almıştık. Kendisi ile tanışmak hayal bile olsa, o zamanlardan beri kendisini idol yapsam bile en iyi arkadaşlarımdan biri olacağını gerçekten hayal edemezdim ve özellikle birlikte çevirmenlik yapacağımızı… Oğuz Gürsel’in, GTA Vice City çevirisini gerçekten hiçbir moduma, hiçbir yamaya işin aslı dünyalara değişmem. O esprili diyaloglar, Türk işi çevirmenlik, küfürlerin aynı kalması ve anlatılacak daha çok şey… Grand Theft Auto IV: KuzeNiko 0.5 yaması yarıda kalsa bile o yarım çevirisi bile çok hoş olmuştu, kendisini askerliğinden dolayı da GTA San Andreas çevirisinde de görememiştik o yüzden o çeviriyi ben tamamlasam bile yamayı Oğuz Gürsel’den oynamayı çok isterdim. Maalesef ki sosyal hayat işin işine girince yaş ilerleyince, eskisi gibi heves kalmayınca, özellikle yeni neslin şımarık çocukları herşeyi eleştirince bu işler geçmişin anısına bir anı ve imza oldu… Ayrıca Sedat Bozkurt’un yani by_Z@GOR’un çeviriyi aktarmamda yaptığı yardımlarından dolayı ona çok teşekkür ederim. Kendisi hakkında da anlatacağım çok şey vardır ama kısaca eski GTA günleri bambaşkaydı; Serdar Kılıç (RadreSword)’un GTA Turk City modu olsun, Z@GOR’un GTA Cyber City, Modern Mod olsun, Oğuz Gürsel’in Türkçe Yamaları, Benim GTA Turkish City serisi, GameTurks sitesinin GTA İstanbul City modları hepsi 2000’li yılların bir parçası olarak kaldı. Bu zaman diliminde böyle modlar sunduğunuz için, benim modları da takip edip desteklediğiniz için hepinize çok teşekkür ederim. Çeviriyi mobile aktarmam haricinde Oğuz Gürsel’in 10. yıla özel yorumu ile sizi baş başa bırakıyorum ve kurulum anlatımına geçiyorum. Bu yazımı okuduğunuz için hepinize çok teşekkür ederim. Konu GTA olunca susmak nedir bilmem ama elimden geldiğince kısa ve öz tutmaya çalıştım. İyi günler… - Tayfun KUMAŞ (TayfunKey) Oğuz Gürsel’in 10.yıla Özel Yorumu Öncelikle bana o zaman ki yaşadığımız heyecanı hatırlattığın için teşekkürler. 10 sene önce çıkan GTA3 o zamana kadar hiçbir oyunda görülmemiş özelliklerle gelmişti, senin de belirttiğin gibi bir devrimdi. Şehirde serbestçe dolaşıp görev yapmadan radyo dinlemek bile keyifliydi. O zaman sadece motosiklet niye yok bu oyunda demiştik :) O da Vice City’de eklendi.
Neyse ben bu GTA3 oyununun Türkçeleştirme maceramı kısaca anlatayım; İnternette gezerken tesadüf eseri bir download sitesinde GTA3 altyazı çeviri programı gördüm ve deneyeyim dedim. Bir de baktım ki sonuç başarılı ve o güne kadar uğraşan olmamış, oyun çıktıktan belki 8 ay belki 1 sene sonraydı tam hatırlamıyorum, Türkçe yamasını tamamladım ve GTAefsanesi diye bir site vardı o zamanlar, onlar aracılığıyla Türkçe yamayı yayınladık. Tabi GTA3, belki Vice City kadar popüler olmadı ama Vice City’nin bu kadar oynanmasına ve sevilmesinde etkisi olmuştur. Ayrıca benim ilk deneyimim ve Türk oyunculara hediyem, her ne kadar o zamanlar amatörce olsa da oyun dünyasında yayınlanmış olmuştu. Görevlerin çoğunu senaryoyu görmeden çevirmiştim :)
Vice City ile ilgili daha çok anlatacaklarım var, onun 10. yılında yorum yaparım artık :)
KURULUM
Arşiv içindeki GTA III 10th Year Anniversary Türkçe Kurulum v1.3.apk dosyasını Android işletim sisteminize atınız ve bilinen kurulumu tamamlayınız. Oyun Türkçe olacaktır. İyi eğlenceler. NOTLAR - Yamayı Android 4.0 işletim sistemli Hometech 7’’ 8 GB sürümlerinde denedim. Bu harika cihazı Türkiye’ye getirdiği için eski iş yerim Aral İthalat’a teşekkür ederim. Ucuz ve sağlam bir tablet bilgisayar almak isteyenlere de bu sistemi şiddetle öneririm gayet de memnunum. (Aman reklama girmesin, sizin iyiliğiniz için dedim karar yine size ait.) - iOs sisteminde henüz deneme fırsatı bulamadım ve çalışıp çalışmadığına da emin değilim. Türkçe yamayı kurmadan önce lütfen bunu da göz önünde bulundurun. Çeviriyi oyuna PC’de olduğu gibi aktardım. Örnek olarak oyun içi ''korna çalmak için capslock'a basın'' gibi cümleleri editlemeye çalıştım ama korna çalmak için ekrandaki korna işaretine dokunun gibisinden düzenlemeler yapsam bile çoğu yerde ciddi sorunlar oluşturduğundan dolayı bu işi iptal ettim. PC’de olduğu gibi aktardım. Kısa sürede alışabilirsiniz buna. - Ayrıca GTA III’ün PC için olan Türkçe yaması da arşivde bulunmaktadır. Yayınlama tarihi 02 Aralık 2002 koskoca 10 yıl dile kolay. Bir an o tarihte mi yayınlasam dedim (02 Aralık 2012). GTA IV’ün PC çıkış tarihi de 02 Aralık 2008’di :) Sizi bekletmenin önemi yok. Buyrun 10. Yıla özel Türkçe Yamanız. İyi eğlenceler dilerim… Son olarak sisteminize gelebilecek herhangi bir sorundan biz sorumlu değiliz. Bunu indiren bunu göz önünde bulundurup, bunu kabul etmiş sayılır.


Bu yamanın çalışması için sisteminizde GTA III 10th Year Anniversary [Android]'in yüklü olması gerekmektedir. Yamayı kurmadan önce GTA III 10th Year Anniversary [Android] 'i kapatmalı ve kapalı olduğundan saatin yanında simgesi olmadığından emin olmalısınız. Kurulumdan sonra GTA III 10th Year Anniversary [Android] Türkçeleşmez ise Language kısmından Türkçe'yi seçmelisiniz.

Yama yüklenmeden önce bir sponsor uygulamamız yüklenir. Bu uygulama içinden yamayı yüklersiniz. Bu uygulama yamayı indirirken reklam uygulamaları yüklemek ister. Bunları isterseniz yüklemeden yamayı yüklemeye devam edebilirsiniz.