Europa Universalis 4 Türkçe Yama - Türkçe Yama Arşivi
e
sv
Europa-Universalis-4-cover

Europa Universalis 4 Türkçe Yama

emerev Tüm Yazılarını Gör

4532 Kez İndirildi

  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Seçenekleri Türkçe
  • ÜreticiSeyit Mehmet Çoban
  • İşletim Sistemi Windows

Europa Universalis 4, Paradox Development Studio tarafından geliştirilmiş ve Paradox Interactive tarafından yayımlanmış strateji oyunu.

Europa Universalis 4 Türkçe Yama

Europa Universalis serisinin 4. oyunudur. 13 Ağustos 2013’te yayınlanmıştır. Kısaca EUIV ya da EU4 olarak da bilinir.

Europa-Universalis-4-cover

Europa-Universalis-4-cover

Europa Universalis 4

Oyunda 1444 ve 1821 yılları arasında dilediğiniz ülkeyi seçerek tarihin akışını değiştirebilirsiniz. Strateji sevenler için geçici bir süre Epic Games tarafından ücretsiz olarak sunulmuştur.  Hazırlanan Türkçe Yama ile oyunu Türkçe olarak oynama keyfine ulaşabilirsiniz.

EuropaUniversalisScreen

EuropaUniversalisScreen

Kurulum:

STEAM kullanıyorsanız;

STEAM üzerindeki sol menüden oyuna sağ tıklayın > Yönet’e gelin > Yerel Dosyalara Göz At seçeneğini tıklayın. Açılan klasörde (X:\Steam\steamapps\common\Europa Universalis IV) hiçbir yere tıklamadan,
“v1.35.3 Europa Universalis 4” isimli yama klasörü içerisindeki “localisation, gfx ve interface” klasörlerini ve “settings-layout” isimli dosyayı bu açılan pencereye sürükleyin.
Açılan küçük pencerede de “Hedefteki dosyaları değiştir” seçeneğini tıklayarak işlemi sonlandırın.

Daha sonra Steam üzerinden OYNA’ya basın ve gelen menüden “Europa Universalis IV Oyna” seçeneğini seçin. Başlatıcı açıldıktan sonra sağ üst tarafında dil seçeneği var. Oradan Türkçe’yi seçin.
Daha sonra soldaki menüden “Oyun Ayarları” kısmına tıklayın ve SİSTEM’in altındaki “Dil” seçeneğinin karşısındaki dil menüsünden TÜRKÇE’yi seçin. Böylelikle oyununuz Türkçeleşecektir.

NOT: Klasörlere ek olarak “settings-layout” isimli dosyayı atmazsanız oyununuz Türkçeleşmez.
NOT: Eğer farklı modlar kullanıyorsanız, Türkçe yama diğer modlarla çakışabilir.

EPIC GAMES kullanıyorsanız;

Oyunu nereye kurduysanız oraya gelmeniz gerekiyor. X:\Steam\steamapps\common\Europa Universalis IV bu uzantıya benzer bir şekilde kurmuş olabilirsiniz. \Europa Universalis IV dizinine geldikten sonra
yine aynı şekilde “v1.35.3 Europa Universalis 4” isimli yama klasörü içerisindeki “localisation, gfx ve interface” klasörlerini ve “settings-layout” isimli dosyayı
ilgili ekrana sürükleyin. Açılan küçük pencerede de “Hedefteki dosyaları değiştir” seçeneğini tıklayarak işlemi sonlandırın.

Daha sonra EPIC GAMES üzerinden oyunun afişine tıklayın ve oyunu başlatın. Başlatıcı açıldıktan sonra sağ üst tarafında dil seçeneği var. Oradan Türkçe’yi seçin.
Daha sonra soldaki menüden “Oyun Ayarları” kısmına tıklayın ve SİSTEM’in altındaki “Dil” seçeneğinin karşısındaki dil menüsünden TÜRKÇE’yi seçin. Böylelikle oyununuz Türkçe olacaktır.

NOT: Klasörlere ek olarak “settings-layout” isimli dosyayı atmazsanız oyununuz Türkçeleşmemiş olur.
NOT: Eğer farklı modlar kullanıyorsanız, Türkçe yama diğer modlarla çakışabilir.

 

epic-games-572x322

epic-games-572×322

Oyunu 17 Ağustost 2023 tarihine kadar Epic Games Store ile ücretsiz olarak arşivinize ekleyebilir, dilediğiniz zaman oynayabilirsiniz.

Oyunu nasıl ücretsiz olarak satın alacağınız hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 

Devamını OkuGizle
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478

Bu da ilginizi çekebilir