Yandex
e
sv
Pes11-cover

PES 2011 Türkçe Spiker Extreme 11

  • Lisans Ücretsiz
  • Dil Seçenekleri Türkçe
  • ÜreticiTSC Ekibi
  • İşletim Sistemi Windows

PES 2011 Türkçe Spiker Extreme 11 ile PES 2011’i Türkçe ve Türkçe spiker ile tamamen Türkçeleştirilmiş bir atmosfer ile oynayabilirsiniz. Sitemizden ücretsiz ve tek link olarak indirebilirsiniz.

PES 2011 Türkçe Spiker Extreme 11 Modu Hakkında

Tüm güncellemeleri içeren extreme 11 paketi.

T.S.C exTReme11 yamasını kurabilmeniz için bilgisayarınızda Pes 2011 kurulu olmalıdır.
İndirdiğiniz T.S.C exTReme11 yaması sadece oyuna farklılık katacak eklentiler barındırır ve
oyunun kendi dosyalarını içermez.

Pes 2011 oyununuz ister orjinal olsun ister farklı bir versiyon olsun T.S.C exTReme11 sorunsuz olarak çalışır.
Pes 2011 oyununuzu diğer yamalarla ile birlikte kullanıyor olsanız dahi T.S.C exTReme11 o yamalara zarar vermez.


PES 2011 Türkçe Spiker Extreme 11 Modu Özellikleri

1- Türkçe Spiker

2 Spiker ve 1 Yorumcu
– Maça başlarken stadyum bilgileri
Örnek: santiago bernebauda festival havası var değerli izleyiciler… bernebau yanıyor adeta… tezahüratlardan sesimizi duyurmakta zorlanıyoruz…emin ve ali kerim hemen yanımdalar.. onlarda kulaklıklarını şimdi taktılar.. evet merhabalar.
– Maça başlarken takım isimleri
Örnek: Barcelona İnter’i konuk ediyor
– Maç anında oyuncu bilgileri
Örnek: Nicolas Anelka… eski bir fenerbahçeli anelka.. futbolculuk kariyerine PSG’de başladı. top üstündeki harika hakimiyeti, yaptığı şık hareketler, hızı ve bitirici vuruşlarıyla her zaman çok gözde bir futbolcu olmuştur anelka
– Golden sonra golü atan takımın isimleri
Örnek: İngiltere öne geçiyor bu golle…karşılaşmanın ilk golü usta ayaktan geldi ve ingiltere 1-0 öne geçiyor
– Oyuncunun o andaki maçta ya da daha önceki maçlarda attığı goller ile ilgili bilgiler
Örnek: Hatırlıcaksınız…önceki maçta muhteşem bir performans sergilemişti..2 golün altına imza attı..ve o maçtan galibiyetle ayrılmışlardı
– Takım bilgileri verirken teknik direktör isimleri ve skora göre replik
Örnek: TRABZONSPOR bu golü çok aradı…teknik direktör Şenol Güneş maç öncesinde mutlak galibiyet istiyoruz demişti..beraberliği bozan golün ardından istediğne yakın görünüyor…..bu golle birlikte maç sanki yeniden başladı sevgili seyirciler
– İngiliz spikerde ki tüm oyuncu isimlerinin tamamı (1500 isim)
– S.T.S.L Büyük takımların oyuncu isimlerinin tamamı


– Bilinen oyuncular için 11 farklı isim repliği
Örnek:
-Culio
– Şimdi juan emmanuel culio
– Ayak koyan Culio
– Culio yaptı ortayı
– Culio topla buluştu
– Culio kaleye baktı!
– Culiooo…CULIOOOOO!
– CULIOOOOOO (ŞUT)
– CULIO VURDUUU( ŞUT)
– Volkan Demirelll….harika kurtarış volkannnnn
– Volkannnn devleşiyor kalesinde..müthiş bir kurtarış yaptı….
Tabiki oyuncunun pozisyonuna göre çıkan replikler bunlar. Defans oyuncuları için ” ayak koyan..” derken forvet ve ortasaha oyuncuları için ” …ortası” gibi replikler çıkmakta.
Oyun içerisinde ki isim slotlarının tamamı kullanıldı. Yeterli sayıda slot olmadığı için S.T.S.L ve Bank Asyadan isimlerini ekleyemedeğimiz takımlar mevcut. İleriki zamanlarda güncellemelerle eklemeye çalışacağız. Bu konuda detaylı bilgi için “Bilinen eksikler ve hatalar” bölümüne göz atabilirsiniz.

Türkçe spiker daha fazla kelimelerle anlatılamaz… Yaşanır 🙂

2- Türkçe Stadyum Anonsları

Türkçe Anonslar ingiliz anonslar üzerine yapıldı. Dolayısı ile sadece İngiliz stadlarında Türkçe anonslar olacak. Ayrıca 5 büyük S.T.S.L takımının stadları da İngiliz stadları üzerine yapıldığı için bu stadlarda ki maçlarda Anonslar Türkçe olacak. İspanyol, İtalyan ya da Portekiz stadlarında yapılan maçlarda kendi dillerinde anonslar olacak. Böylece gerçekçiliğe bir adım daha yaklaşmış olacağız.

Türkçe anons seslerine verdiğimiz efektler sayesinde anonslar gerçek maçlardaki anonslar gibi.

3- Geliştirilmiş Ses Efektleri

Oyun içerisinde ki top, düdük, direk, teknik direktör bağırmaları, seyirci tepkileri gibi sesler güçlendirildi. Böylece Spiker, tezahüratlar ve maç içi ses efektleri dengeli bir hale getirildi.

4- Kaliteli Tezahüratlar

Tüm takımların tezahüratları en kaliteli halleriyle “gerçek” stadyum tezahüratları kullanılarak eklendi. Özellikle S.T.S.L ve Bank Asya da ki takımlarımızın tezahüratları en kaliteli ve “gerçekçi” halleriyle oyuna eklendi. Asıl amacımız her takıma tezahürat eklemek değil, eklediğimiz tezahüratların çok çok kaliteli ve gerçekçi olmasıydı. Bunun için sitemizde açtığımız konuya destek veren ve bizlerle tezahürat paylaşan üyelerimize çok teşekkür ederiz. S.T.S.L ve Bank Asya da “kendisine özel” tezahüratı olmayan takımlarımız var. Onlar için ileride güncellemeler yapacağız. Ancak yine de bu takımlara ortak tezahüratlar atayarak bu boşluğun “hissedilmemesini” sağladık.

5- exTReme11′ E Özel Menü Ses Efektleri:

exTReme’10 çalışmasını edinenler hatırlayacaklardır. Menüde gezerken çıkan ses efektlerini değiştirip daha güzel bir şekilde eklemiştik. Bu senede Dünyada “HİÇBİR” çalışmada şimdiye kadar yapılmamış olan ses efektlerimizi exTReme11 içerisine ekledik. Bir tuşa basın menüsünde bir tuşa bastığınızda sizleri “extreme11” jenerik sesi karşılıyor. Sonrasında menülerde gezerken en modern ses efektlerini duyuyorsunuz. Ayrıca artık takım seçme menüsüne geldiğinizde, stadyum, forma seçme menülerinde gezerken bu ses efektleri “top sesi” olarak değişiyor ve sizleri iyice maça ısındırıyor.

6- En Popüler Menü Müzikleri

Yine sitemizde açtığımız konudan da yararlanarak en güncel ve insana “gaz” veren menü müziklerini hazırladık. İleriki zamanlarda farklı tarzlarda menü müziklerimiz güncelleme olarak verilecek. Örneğin ilk düşüncemiz 90’ların en güzel hareketli ve bilinen şarkılarından oluşan bir “nostalji” paketi.

7- Yapay Zeka Geliştirilmiş Yumuşak Oynanış

exTReme11 indirdiğinizde içerisinde 2 farklı “exe” yani uygulama dosyası olacak. Bunları masaüstüne kısa yol olarak atadığınızda 1. seçeneğiniz “normal extreme” oynanışı olacak. Yani oyunun orjinal uygulama dosyası üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmamış olacak ve oyunun orjinal oynanışı ile oynayacaksınız. Diğer seçenek ise ” Gerçekçi Oynanış ” olacak. Bunda ki fark ise oyunun genel anlamda yapay zekasının geliştirilmiş olması. Özellikle bilgisayara karşı oynadığınız maçlarda rakip defansı daha iyi kapanacak, daha az boşluk verecek, daha iyi markaj yapacak. Kısacası zorluk seviyesi de artmış oluyor diyebiliriz. Ayrıca topun çim üzerindeki hareketleri daha gerçekçi ve yumuşak. Şutlar daha dolgun. Şut attığınızda şutun gücünü parmaklarınızın ucunda hissedeceksiniz. Oyun anında sürekli karşımıza çıkan garip hatalarında birçoğu giderildi. Bu anlattıklarımız elbette oynadığınızda daha iyi anlayacağınız detaylar…

8- Her Sistemde Sorunsuz Oynanış

İşletim sisteminiz ister XP olsun ister VISTA ya da WIN7 olsun fark etmez. Çalışmamız her sistemde sorunsuzca çalışacaktır. Yaptığımız testlerde 3 işletim sistemi bunların 32 bit ve 64 bitlik versiyonlarında herhangi bir hataya rastlamadık.

9- Oyundan Atma Sorunu Yok

Geçtiğimiz serilerde bizleri en çok üzen ve yoran konu oyundan atma sorunlarıydı. Bunun sebebi ise oyunun izin verdiğinden daha çok eklentiyi yükleyip seçeneklerimizi arttırmaktı. Elbette yapımcıdan kaynaklanan sorunlarda vardı. Ancak bu sene söz verdiğimiz gibi en sade ve en etkili çalışmayı hazırladık. Sınırlarımızı iyi koruduk ve yaptığımız testlerde hiçbir oyundan atma sorunu yaşamadık. Bunu bir müjde olarak kabul edebilirsiniz.

10- Kaliteli Grafikler

Çalışmamızda önceliğimiz her zaman sesler ve maç atmosferi olmuştur. Ancak görsel olarak da her sene olduğu gibi bu senede en kaliteli grafikleri çalışmamıza ekledik. Modern bir çizgiye sahip olan menü resimleri ve saydamlaştırılmış arka planlar oyuna ayrı bir hava katacak. Menülerde ki ikonların resimlerinden tutunda maça girerken ki soyunma odasına kadar* her şey düzenlendi. Ülke logoları dalgalı bayraklar halinde. Özellikle S.T.S.L ve Bank Asya da takım seçerken arka plandaki haritaya dikkat! Tüm şehirler ülkemizde doğru yerlerde sıralandı.
Ana lig modun da kulüp doktorları, teknik direktörler vb resimler gerçek resimler olarak değiştirildi. Bunun gibi ince detaylar çalışmamızın farkını ortaya koyacak. Sizlere de keşfetmeniz için küçük sürprizlerde hazırlamış olabiliriz.

11- S.T.S.L, BANK ASYA ve BUNDESLIGA:

T.S.C exTReme çalışmalarında özellikle üzerinde durduğumuz nokta S.T.S.L ve Bank Asya 1. Ligi olmuştur. Yine bu çalışmamızda da Türkiye’mizin bu 2 Ligi oyunda tüm gerçekçiliği ile yer almaktadır.
Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig takımlarına 1500’den fazla oyuncu yüzü eklendi. Halihazırda yüzleri olan oyuncularda ise düzenlemeler yapıldı ve daha gerçekçi hale getirildi.
Yine bu liglerdeki takımların oyuncularının tüm kadroları, güncel güçleri, en yeni saç stilleri ,en yeni formaları, taktikleri vb… çalışmamıza büyük bir titizlikle aktarıldı.
S.T.S.L takımlarından 5 büyük takımın taraftar pankartları eklendi.
Tüm takımların 11/12 sezonu en güncel formaları eklendi. Ayrıca önemli takımların tech-fit formaları da ekledi.
S.T.S.L ve Bank Asya Ligi topları eklendi.
Ayrıca yine Dünya’nın en iyi liglerinden olan Bundesliga da çalışmamızda yer almaktadır.

12- Tüm Takımların En Güncel Transferleri

Çalışmamız da 01.04.2011 itibariyle tüm transferler yapıldı ve tüm takımların en güncel kadroları ayarlandı.

13- En Güncel ve Kaliteli Oyuncu Yüzleri

S.T.S.L ve Bank Asya 1. Lig takımlarında yukarıda da bahsettiğimiz gibi 1500’den fazla oyuncunun yüzü eklendi. Bunun haricinde diğer yabancı takımlarda da özellikle futbolcuların yüzlerinde 10 larca ekleme yapıldı. Bu oyuncuların en son halleri nasılsa exTReme11 içerisine öyle aktarıldı. Eğer saçları kısalmışsa ya da sakal bırakmışsa ya da herhangi bir aksesuar kullanmaya başlamışsa bunlar gerçekçi olarak çalışmamıza aktarıldı.
Bunun yanı sıra vücudunda dövme olan oyunculara en gerçekçi dövmeler eklendi.

14- Beş Büyük Takımın Stadyumları

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Bursaspor ve Trabzonspor takımlarının stadyumları exTReme11 içerisinde yer almakta. Stadyum yapımı bu sene gerçekten çok zor olduğu için ve ekibimizde stadyumları sıfırdan çizecek kimse (henüz) olmadığı için eski serilerden çeviri stadyumlar kullandık. Güncellemeler ile bu stadyumlar daha kaliteli hale getirilecektir.

15- Bank Asya Takımlarının Çoğunun Stadları

Bank Asya 1. Lig takımlarımızın hemen hepsinin stadyumları oyun içerisindeki stadyum düzenleme programı imkanlar doğrultusunda gerçeğine benzetilmeye çalışılarak yapıldı.

16- Büyük Takımların Stada Giriş ve Gol Sonrası Stad Müzikleri

Özellikle S.T.S.L’de Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Bursaspor için stada girişte çalan stad müziklerini birebir ekledik. Ayrıca bu takımların gol sonrasında stad da çalan müzikleri de yine “stad efekti” verilerek eklendi. Yabancı takımlarında birçoğunun gol sonrası müzikleri eklendi. Böylece zaten birçok açıdan “gerçekçi” olarak hazırladığımız çalışmamız daha da “gerçekçi” bir hale geldi.

17- Kaliteli Oyun içi ve Grafikler:

Oyun içerisindeki Lig TV skor tabelasından tutunda HD Kale ağlarına varıncaya kadar birçok grafik eklendi. Takımların logoları, formaları, oyuncu ayakkabıları, stadyum giriş resimleri gibi birçok grafik çalışmamızda yer alıyor.

18- Hava Şartlarında Kar ve Yağmur Seçenekleri

Çalışmamızda vereceğimiz ek dosyalar ile isterseniz karlı havada isterseniz yağmurlu havada maç yapabileceksiniz. Karlı Hava eklentisini ekleyip oyuna girdiğinizde stadyum seçme ekranında hava durumu olarak” Karlı ” yazacaktır. Aynısı yağmurlu hava içinde geçerli.

19- HD Stadyum Çimleri

Şimdilik S.T.S.L takımlarından 5 takımın stadyumları çalışmamız içerisinde yer alacak. Bu stadlar ingiliz stadları ve “sahte” stadlar üzerine yapıldı. Ancak ilerleyen zamanlarda ilk güncelleme planlarımız arasında stadyumlar geliyor.
Tüm stadyumların çimleri HD grafiklerle hazırlandı ve eskiye oranla daha yeşil ve gerçekçi oldu.

20- Geliştirilmiş Maç Atmosferleri

Pes oyunları herkes için farklı konularda önemlidir. Kimisi Analig modunda takımını kupadan kupaya koştururken kimisi de sadece bir arkadaşı ile ” dostluk maçı” yapmayı tercih eder. Ancak hangi mod ya da hangi tarz olursa olsun en önemlisi ” Maç Atmosferidir” Maça daha başlarken spikerin söyledikleri, kulakları sağır eden tezahüratlar ve pozisyona göre seyirci tepkileri… işte bunlar maç yaparken heyecanınızı katlayacak unsurlardır. Bizde bu sene özellikle bu konu üzerine eğildik ve sizleri “monitörün önünden” “maçın içerisine” çekiyoruz….duyacağınız sesler kalp atışlarınızı hızlandıracak ve eskisi gibi kaçan bir gole sadece ” offf ” demeyeceksiniz…oyunun tepkileri sizleri de akıp götürecek ve kendinizi kaptıracaksınız….

Bunların haricinde çalışmamızda genel olarak şunlar da yer almaktadır:
-Tüm teknik direktörler gerçekleri ile değiştirilmiş ve yüzleri eklenmiştir.
-Tüm stadlara gerçek hd çim yaması uygulanmış, gerçekçi köşe bayrakları eklenmiştir.
-STSL en güncel reklam panoları eklenmiştir.
-En güncel toplar ve kramponlar eklenmiştir.
-HD Kale fileleri ve köşe bayrakları eklenmiştir.
-En gerçekçi Lig TV skor boardı oyuna eklenmiştir.
-Master Lig genç takım oyuncuları 5 büyüklerin A2 kadrolarındaki gelecek vaat eden Türk oyuncular olarak ayarlanmıştır.
-Şampiyonlar Ligi ve Uefa Avrupa Ligi takımları gerçektekine göre ayarlanmıştır. Masterlig ayarları da yapılmıştır.
-Tüm Milli takımların kadroları güncellenmiş ve en yeni halleri ayarlanmıştır.
-Oyunda milli marşı olan tüm milli takımların Milli marşları oyuna eklenmiştir.
-Gerçek HD Taraftar yaması eklenmiştir.
-Yepyeni formation ikonları eklenmiştir.
-Tüm hakemlerin yüzleri Gerçek hakemlerin yüzleri ile değiştirilmiştir.
-Mater Lig teki (Ana Lig) Doktorların, teknik direktörlerin, antrenörlerin vb.. hepsinin resimleri, gerçek yüzler ile değiştirilmiştir.
-Tüm oyuncuların gol sevinçleri, aksesuarları vb.. gerçekteki gibi ayarlanmıştır.
-Tüm ülkelerin, kentlerin haritadaki gerçek yerleri ayarlanmıştır.

PES 2011 Türkçe Spiker Extreme 11 Nasıl Kurulur?

Bu versiyonda herhangi bir otomatik kurulum dosyası hazırlamadık. Yapmanız gereken sadece dosyaları bilgisayarınızda ilgili yerlere atmak olacak.


1- Belgelerim:

İndirdiğiniz T.S.C exTReme11 dosyası içerisindeki “Belgelerim” yazan klasörü açın ve içerisindeki “KONAMI”
yazan klasörü sağ tıklayıp kendi bilgisayarınızdaki Belgelerim klasörü içerisine atın ve gelen değiştirme sorusuna evet deyin.


2- Program Files:

İndirdiğiniz T.S.C exTReme11 dosyası içerisindeki “Program Files” yazan klasörü açın ve içerisindeki “KONAMI” yazan klasörü sağ tıklayıp kendi bilgisayarınızdaki

Windows XP ise:
C:\Program Files” içerisine atın ve gelen değiştirme sorusuna “evet” demeniz gerekiyor.

Windows Vista veya 7 yada daha yeni sürümlerde:
C:\Program Files (x86) içerisine atın ve gelen değiştirme sorusuna evet deyin.

Eğer oyununuzu hard diskinizin “C” değil de başka bir bölümüne (D Gibi) kurduysanız bu işlemi “D” için yapın.

Kurulum işlemi bu adımları doğru yaptığınız takdirde sorunsuz olarak gerçekleşmiş olacaktır.


Oyuna Girmek için:

C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2011” Klasörüne girin ve orada ki “Tsc Extreme 11” dosyasına sağ tıklayıp (kırmızı TR logolu dosya) açılan pencerede “Gönder” bölümünden “Masaüstüne (kısayol Oluştur)” yazan yeri seçin. Sonra masaüstündeki TR logolu kısayola çift tıklayıp oyuna girebilirsiniz.

NOT: Vista ve WIN7 Kullanıcıları için klasör adı şu şekilde:

C:\Program Files (x86)\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2011

Win 7 64 bit veya daha yeni sürüm Windows kullanıcıları arayüzün TR simgeli masaüstündeki dosyasına sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır” demelidir.

Devamını OkuGizle
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478