Yandex
e
sv

Dune Awakening oynanış fragmanı çıktı

Dune-awakening
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dune Awakening oynanış fragmanıyla heyecan dorukta! Bu seri bilimkurgu efsanesi, oyun dünyasına da adını yazdırmaya hazırlanıyor.

Dune Awakening Geliyor

FuncomDune Awakening’in ilk duyurusundan uzun bir süre sonra yeni görüntülerini paylaştı. Hevesli oyuncular, Arrakis’in geniş ve tamamen keşfedilebilir manzarasına daha yakından bakma fırsatı buldu. Funcom, 15 dakikalık Dune Awakening Direct gösterimi sırasında, stüdyonun Açık Dünya Hayatta Kalma MMO’su için Arrakis’i nasıl uyarladığını inceleyen bir belgesel eşliğinde bu tanıtımı gerçekleştirdi.

Dune Awakening ilk Görüntüler

İlk olarak 2022’de Gamescom Opening Night Live’da ortaya çıkan Dune Awakening, gizemini korumaya devam ediyor. “Arrakis’te Hayatta Kal” başlıklı son fragman, kahramanın Arrakis’te yaya olarak ve Ornithopter dahil olmak üzere çeşitli araçları kullanarak gezindiğini gösteriyor. Ayrıca, kum solucanlarının ortaya çıkışını ve Fremenlerle doruk noktasına ulaşan bir karşılaşmayı içeren sahneler de görüntülerde yer alıyor.

Dune Awakening hangi platformlarda oynanabilecek

Oyunun PlayStation 5, Xbox Series S/X ve PC’de piyasaya sürülmesi planlanıyor ve Steam’de şimdiden listeleniyor.

Dune Awakening Hakkında

Funcom, son Dune Awakening oyununun fragmanını tamamen Unreal Engine 5 kullanılarak oluşturulduğunu vurguladı. Tanıtım materyallerinde CGI kullanılmadığı belirtilerek, son Dune filmlerinin sinematik kalitesini yansıtan otantik bir oyun deneyimine olan bağlılığın altı çizildi. Bu oyun, Frank Herbert’in romanlarından uyarlanmış ve film uyarlamasına benzer bir macera sunuyor. Arrakis gezegeninde hayatta kalmaya çalışan kahramanın yaya olarak ve Ornithopter gibi çeşitli araçları kullanarak gezindiği sahneleri içeriyor. Kum solucanları ve Fremenler ile gerçekleşen karşılaşmalar da fragmanda yer alıyor.

Bu oyun, Unreal Engine 5.2 ile geliştirilmiş olup, Lumen aydınlatma sistemi ve Nanite’ın sanallaştırılmış geometri sistemi gibi son teknoloji özelliklerinden yararlanıyor. Bu sayede oyunculara yoğun savaşlarda kaynak aramaktan büyüleyici hızlandırılmış sekanslarla yüksek üsler inşa etmeye kadar çeşitli faaliyetlerde bulunma imkanı sunuyor. Funcom, son fragmanın tamamen Unreal Engine 5 kullanılarak motor içinde oluşturulduğunu vurgulayarak, sinematik kalitesi yüksek ve otantik bir oyun deneyimi sunma hedefine olan bağlılığını gösteriyor.

Dune evrenine meraklı oyuncular için heyecan verici bir oyun olacağını düşünülüyor. 

Bu heyecan verici oyunun çıkışını sabırsızlıkla bekliyoruz. Gelin dilerseniz oynanış videosuna bakalım.

Dune Awakening Oynanış Videosu

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478