Yandex
e
sv

Ubisoft’tan Türkçe Desteği Açıklaması

Ubisoft-1-572x322 (1)
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ubisoft’tan Türkçe Desteği Açıklaması

Ubisoft’tan Türkçe Desteği Açıklaması geldi. Ubisoft yeni oyunları için Türkçe desteğinin geleceğini doğruladı.  Peki Assassin’s Creed Mirage Türkçe mi olacak?

Ubisoft

Türkiye’de oyuncuların en büyük sıkıntılarının başında oyunlarda Türkçe dil desteklerinin olmaması geliyor. Turkceyama.com önceliğinde başlattığımız bu çalışmaya pek çok farklı platformda katılarak bu eksikliği gidermek için elimizden geleni yapsakta oyuncular yeni gelecek oyunların en azından Türkçe desteği olmasını istiyor.

İster büyük bütçeli olsun isterse küçük bütçeli oyunların büyük bir çoğunluğu Türkçe dil desteği ile gelmiyor. Ubisoft‘ta Türkçe dil desteği vermeyen oyun stüdyolarından biriydi. Görünen o ki bu durum yakın bir zaman da değişecek.

 

Ubisoft_aciklama

Ubisoft bölge sorumlusu “Yeni oyunlar Türkçe olacak” dedi

Ubisoft, 5 Ekim tarihinde Assassin’s Creed Mirage’ı erişime açmaya hazırlanıyor. Serinin köklerine inecek bu oyun, Bağdat’ta geçecek ve Valhalla’daki Basim’in hikayesini anlatacak. Ubisoft’un Orta Doğu ve Türkiye sorumlusu Gareth Evans’tan oyunun dil desteğiyle ilgili yeni bir açıklama geldi.

Evans açıklamasında, “Yerelleştirme talep eden bazı yorumlar gördüm. Ne yazık ki Assassin’s Creed Mirage’da Türkçe olmayacak. Ancak bu dili içerecek bir dizi oyun geliyor. Doğru yönde atılmış adımlar olacak” dedi.

Ac-mirage-1

Ac-mirage-1

Ubisoft daha önce Assassin’s Creed: Revelations ile oyuncuları İstanbul ve Kapadokya’ya götürmüştü. Ancak 2011 yılında çıkmış olan bu oyunda dahi Türkçe dil desteği bulunmuyordu. Hatta bugüne kadar Far Cry ve Assassin’s Creed gibi büyük bütçeli hiçbir Ubisoft oyununda Türkçe desteği sunulmadı.

Evans’ın açıklaması ise stüdyonun Türkçe’ye daha fazla yatırım yapacağını gösterir nitelikte. Yöneticinin bahsettiği oyunlar bilinmese de, Ubisoft’un üç farklı Assassin’s Creed projesi üzerinde çalıştığını hatırlatalım.

Ac-mirage-2

Ac-mirage-2

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478