Yandex
e
sv
Far Cry 5 Türkçe Yama, internette bulabileceğiniz virüs uyarısı vermeyen (enjekte olmayan versiyon) tek Türkçe Yama. Her zaman en güvenilir Türkçe Yamayı sunma çabalarımız bu Türkçe Yamanın yayınlanmasını biraz geciktirdi ama buna değdi.
Farcry5-cover

Far Cry 5 Türkçe Yama

 • Lisans Ücretsiz
 • Dil Seçenekleri Türkçe
 • ÜreticiROCKERDEM
 • İşletim Sistemi Windows

Far Cry 5 Türkçe Yama, internette bulabileceğiniz virüs uyarısı vermeyen (enjekte olmayan versiyon) tek Türkçe Yama. Her zaman en güvenilir Türkçe Yamayı sunmayı amaçladığımız için bu Türkçe Yamanın yayınlanması biraz zaman aldı. Ancak temiz, kurulumsuz, exe dosyası olmayan, sadece dil dosyası şeklinde paylaştığımız bu Türkçe Yama ile oyunu Türkçe oynamak için hiçbir engeliniz kalmadı.

Far Cry 5 Türkçe Yama Hakkında

Far Cry 5 Türkçe Yama “ROCKERDEM” tarafından yapılmıştır. Ancak Türkçe dil dosyasının boyutu büyük olacağı için enjekte yönteminin sağlandığı bir kurulum dosyası ile yayınlanmıştır. Bu Türkçe Yama Far Cry 5 oyunundaki dil dosyasına müdehale ederek içindeki metinleri değiştirmekteydi ve antivirüs uygulamalarında virüs olarak algılanmaktaydı. Ancak içinde başka bir virüs olma ihtimali olduğu düşüncesi ile oyunseverler bu Türkçe Yamaya uzak durmuşlardır.

Far Cry 5 En Temiz Türkçe Yama

Bizde Far Cry 5 oyununun kurulumunu gerçekleştirdik. Enjekte işlemini ise steril bir şekilde gerçekleştirdik. Ardından ortaya çıkan oyuna ait dil dosyasını güncel antivirüs uygulamaları ile test ettik.

Üreticinin de açıkladığı gibi Türkçe Yama içerisinde herhangi bir virüs bulunamadı. Ancak kurulum dosyasından şüphelenen kullanıcılar için biz Türkçe’ye çevirilmiş olan oyuna ait dil dosyalarını büyük boyutlarına rağmen sizlerle paylaştık.

Kendi sunucularımızdan hızlı ve ücretsiz bir şekilde indirebilmenizi sağladık.

Türkçe Yama içerisinde hiçbir kurulum dosyası yada exe yoktur. Oyunun Türkçeye çevrilen patch.dat ve patch.fat dosyaları mevcuttur.

Far Cry 5 Türkçe Yama Nasıl Yapılır?

Türkçe Yama işlemi sırasında Antivirüs programını kapatmanıza gerek yoktur. Bırakın çalışsın ve güvende kalın. Hemen indir linkinde 2018 versiyonu vardır. Alternatif indirmelerden 2018 veya 2019 versiyonlarını indirebilirsiniz.

 • “2018”, oyunun ilk çıktığında yayınlanmış sürümdür. (v1.0.x.x)
 • “2019”, güncelleme almış sürümdür. (v1.2.x.x)
 • Oyununuza ait olan versiyona ait Türkçe Yama dosyasını indirin ve masaüstüne açın
 • Oyununuzun kurulu olduğu konumda (varsayılan konum: C:\Program Files (x86)\Far Cry 5\data_final\pc) içerisinde patch.dat ve patch.fat dosyalarını farklı bir konuma kopyalayarak yedekleyin. Oyun sürümleri ile ilgili yada Türkçe Yamayı kaldırmak istediğinizde orjinal haline geri dönmek için bu dosyaları kullanabilirsiniz.
 • Arşiv dosyası içerisinden çıkan patch.dat ve patch.fat bu konuma yapıştırarak oyuna giriş yapabilirsiniz.

Oyunun testleri sırasında biz 5.1.2.0 versiyonunu kullandık. İnternette ücretsiz olarak bulunan oyuna ait versiyon buydu. Türkçe Yama sorunsuz çalıştı.

Far Cry 5 Hakkında

2018 yılında CryTek firması tarafından çıkartılan serinin beşinci oyunudur.

Far Cry 5 Grafikleri

“Far Cry 5”, modern donanımlar üzerinde bile yüksek performans sunan grafik ayarlarına sahip. Oyun, 1080p düşük ayarlarda sabit 60fps elde etmek için AMD R9 390/RX 470 veya Nvidia GTX 970/1060 gibi bir ekran kartına ihtiyaç duyuyor. Ultra ayarlarda 1080p’de oynamak için bu kartlar genellikle yeterli olacaktır.

Far Cry 5 Oyun Hikayesi

Oyun, Amerika Birleşik Devletleri’nin Montana eyaletinde kurgusal bir yer olan Hope County’de geçer. Oyuncular, Eden’s Gate adlı bir tarikatın kontrolü altındaki bu bölgede, isimsiz bir yardımcı şerif olarak görev yaparlar.

Hikaye, oyuncuyu Joseph Seed adında karizmatik ve güçlü bir liderin yönettiği Eden’s Gate tarikatını durdurma görevine atar. Seed ve kardeşleri, bölge halkını kendi inançlarına zorla dönüştürmeye çalışırken, oyuncu direniş gruplarıyla iş birliği yaparak tarikatın etkisini kırmaya çalışır.

Oyunun başında, oyuncu Joseph Seed’i tutuklamak için bir grup federal ajanla birlikte Hope County’ye gelir. Ancak, bu girişim başarısız olur ve oyuncu, tarikatın elinden kaçarak direnişe katılmak zorunda kalır. Oyun boyunca, oyuncu farklı karakterlerle tanışır, onların hikayelerini öğrenir ve onlara yardım ederken, aynı zamanda tarikatın Hope County üzerindeki kontrolünü sona erdirmek için mücadele eder.

Oyuncu, John Seed’in kontrolündeki Holland Valley, Faith Seed’in kontrolündeki Henbane River ve Jacob Seed’in kontrolündeki Whitetail Mountains olmak üzere üç ana bölgeyi keşfeder. Her bölgede, oyuncu tarikatın etkisini azaltmak için çeşitli görevleri tamamlar, müttefikler kazanır ve tarikatın liderlerini alt eder.

Oyunun sonunda, oyuncu Joseph Seed ile yüzleşir ve Hope County’nin kaderi belirlenir. Oyun, oyuncuya moral ve etik kararlar alma şansı verir ve hikayenin sonu oyuncunun seçimlerine göre değişir.

Far Cry 5 Oynanışı

“Far Cry 5”, oyunculara geniş bir silah yelpazesi kullanarak düşman askerleri ve tehlikeli vahşi yaşamla savaşma imkanı sunuyor. Oyun, rol yapma oyunlarındaki gibi dallanma hikayeleri ve yan görevler gibi birçok öğeyi içeriyor. Ayrıca bir harita editörü, kooperatif çok oyunculu mod ve rekabetçi çok oyunculu mod da bulunuyor.

Far Cry 5 Sistem Gereksinimleri

Far Cry 5 Minimum Gereksinimler:

 • İşlemci: AMD FX-6300
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670
 • Depolama: 40 GB kullanılabilir alan
 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (sadece 64-bit sürümler)

Far Cry 5 Önerilen Gereksinimler:

 • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970

Diğer Far Cry Türkçe Yamaları için tıklayın.

Far Cry 5 Epic Games

Far Cry 5 Steam

Devamını OkuGizle
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478