Yandex
e
sv

PlayStation Türkçe Desteği Devam Ediyor

Ps5-turkce
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

PlayStation Türkçe Desteği Devam Ediyor

PlayStation Türkçe Desteği Devam Ediyor. Bilkom döneminde de bazı oyunlar eskiden olduğu Türkçe altyazıyla (Arada Türkçe dublaj da gelebilir) gelecek.

X-platform-ps

Instagram’da sorulan, “Sony özel oyunlarda Türkçe dil desteği devam edecek mi?” sorusuna PlayStation Türkiye tarafından verilen cevap kısa ve öz olarak “Edecek :)” oldu. Bu detay Türkiye’deki oyuncular için güzel görünüyor ancak sürecin tüm yeni PlayStation oyunlarını kapsamayacağını belirtmek gerekiyor.

En son duyduğumuz oyun Rise Of The Ronin oldu ve şirket, bu konuda şunları ifade etti: “Tarihi şekillendirecek önemli figürlerle ve karanlıkta bir ışık arayan sıradan insanlarla tanışacağınız açık bir dünyada bu kültürel devrimi deneyimleyin. Rise Of The Ronin, 22 Mart 2024’te Türkçe altyazı seçeneğiyle PS5 için piyasaya sürülüyor!”

Dün, PlayStation ürünleri için Türkiye’de resmi olarak Bilkom ile anlaşma yapıldı ve herhangi bir belirsizlik kalmadı. Daha önce başka firmaların adı da geçmişti, ancak bugün yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bilkom ile PlayStation markası ve ürünlerinin üreticisi Sony Interactive Entertainment arasında yapılan anlaşma ile PlayStation ürünleri, Bilkom’un Türkiye genelinde güçlü online ve fiziksel satış ağı üzerinden pazara sunulacak.

 

Ps5-turkce

 

Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya, “Sony Interactive Entertainment ile imzaladığımız bu güçlü iş birliğiyle, Sony Playstation ürünleri artık Bilkom güvencesiyle tüm oyun severlerle buluşacak. Türkiye genelindeki yaygın ve online satış kanallarımız ile ürünleri erişilebilir ve ulaşılabilir kılarken, aynı zamanda yetkin servis ve destek ağımız ile tüketici deneyimini en üst seviyede tutmak önceliklerimiz arasında. Tüm Playstation severlere hayırlı olsun. Şimdi oyun zamanı” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Bu iş birliği, Türkiye’de kültürel ve ekonomik açıdan önemli bir pazar haline gelen oyun sektörü için önemli bir adım olarak nitelendirilebilir.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478