Yandex
e
sv

Android Telefonlara Pil Sağlığı Geliyor

Android-pil-572x322
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android Telefonlara Pil Sağlığı Geliyor

İphone’da yıllardır var olan ve android kullanıcılarının da dikkatini çeken “Pil Sağlığı” özelliği artık Android’e geliyor.

Yıllardır iphone’larda kullanılan ve özellikle 2. el telefon alacak kullanıcıların en büyük yardımcısı olan Pil Sağlığı özelliği android için test ediliyor.  Android kullanıcılarını heyecanlandıran gelişme şuanda test aşamasında olarak görünüyor.

 

Android-pil-sagligi

 

Android Telefonlar Pil Sağlığı Özelliğine Kavuşuyor

Google mobil işletim sistemi Android’e yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Bu özelliklerden bir tanesi de pil sağlığı.  Google son dönemde kullanıcılardan gelen yoğun isteği üzerine test çalışmalarını yaptığı Android telefonlar da pil sağlığını öğrenmek için 3. taraf uygulamalar yüklemek gerekiyordu. Bu durum da gizlilik endişelerini beraberinde getiriyordu.  Neyse ki bu durum yeni güncelleme ile sona erecek gibi görünüyor.

Teknoloji editörü Mishaal Rahman tarafından yakın zamanda paylaşılan bilgilere göre Google, Pil Sağlığı özelliğini test etmeye başladı. Aktarılanlara göre Pixel akıllı telefonlar için sunulan Android 14 QPR2 Beta 2 güncellemesi ile Android’e “Pil Sağlığı” adlı bir bölüm eklendi.

 

 

 

Bu bölümde pilin sağlığını izlemeye ek olarak pilin algılanamaması durumunda kullanıcıya uyarı gösterileceği de söylendi. Anlaşıldığı kadarıyla kullanıcılar pil durumu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilecekler.

 

Apple-pil

 

Şimdilik yalnızca Pixel sahibi ve beta programına kayıtlı kullanıcıların erişebildiği Pil Sağlığı özelliğinin test aşamasından çıktıktan sonra, ilerleyen dönemlerde diğer Android telefonlara da yayılması bekleniyor.

Tabii özelliğin yalnızca Pixel modellerine özel kalma ihtimali de yok değil. Fakat tahminler, herkese sunulacağı yönünde. Bunun için önümüzdeki yılın ilk ayları işaret ediliyor. Yani şimdilik beklemek ve umut etmek durumunda kalmış gibi görünüyoruz.

Siz Android’e gelmesi beklenen Pil Sağlığı özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478