Yandex
e
sv

Matrix 5 Geliyor

Matrix-5-filminin-yapim-asamasinda-oldugu-duyuruldu-605x404
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Matrix serisi, sinema tarihinin kült yapımlarından biri olarak kabul edilir. Geçmiş yılların en kaliteli aksiyon filmlerinden biri olan ve günümüzde bile hala üzerine felsefi tartışmalar yapılabilen Matrix, arkasında oldukça ilginç detaylar barındırıyor. İlk film, gişede 467.2 milyon dolar gibi bir seviyeye ulaşarak ciddi bir rekor kırmıştı. Ardından gelen filmler de büyük ilgi gördü: Matrix Reloaded 741.8 milyon dolarRevolutions 427.3 milyon dolar, ve Ressurections ise 157.3 milyon dolar gişe yapmıştı.


Yönetmen değişiyor, oyuncuların dönüp dönmeyeceği belirsiz.

Warner Bros, yaptığı duyuruda beşinci Matrix filminin yapım aşamasında olduğunu söyledi. Wachowski kardeşleri ilk kez bir Matrix yapımının yönetmen koltuğunda görmeyeceğiz. Onun yerine Drew Goddard, filmin yönetmenliğini üstlenecek. Aynı zamanda senaryo yazımında da söz sahibi olacak. Lana Wachowski de bu konuda kendisine yardım edecek.


Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss gibi oyuncuların geri dönüp dönmeyeceği belli değil. Fakat Yahya Abdul-Mateen II, Jonathan Groff, Neil Patrick Harris ve Priyanka Chopra Jonas’ı bu filmde de göreceğimizi biliyoruz.

Senaryo konusunda da net bir bilgi paylaşılmadı. Fakat Warner Bros’dan Jesse Ehrman, fantastik öğelere girerken Matrix’i Matrix yapan şeylerden uzaklaşılmayacağını söyledi.

Goddard “Matrix Sinema Dünyasını Değiştirdi

Goddard, “‘Matrix’ filmlerinin hem sinemayı hem de hayatımı değiştirdiğini söylemek abartı olmaz” dedi. “Lana ve Lilly’nin mükemmel sanatçılığı bana her gün ilham veriyor ve onların dünyasında hikayeler anlatma şansına sahip olduğum için minnettarım.”

Sizce serinin efsane olma özelliğini kaybetme riski var mı, yoksa hâlâ anlatılacak hikâyeler var mı?

Kaynak : https://variety.com/2024/film/news/matrix-5-lana-wachowski-executive-producing-1235959174/

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478