e
sv

Netflix’e Yine Zamlandı 2023

netflix-turkiyeden-haber-geliyor-jpg-webp
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix’e Yine Zamlandı

2022 yılı içerisinde 2 kez fiyat artışı yapan Netflix‘e bir zam daha geldi. Geçtiğimiz günlerde şifre paylaşımını kaldırması ile tepki çeken Netflix şimdi de yaptığı yüksek zam oranı ile gündem de…

Peki güncel Netflix fiyatları ne kadar oldu?

 

netflix-Zam

 

Güncel Netflix Fiyatları

Netflix 2023 yılı içerisinde platform üyeliklerine %56 oranında zam yaptı. Yapmış olduğu zam ile temel paket fiyatlarını 63.99 TL den 99.99 TL ye çıkartıldı.  Üst paket fiyatları ise 130.99 TL den 199.99 TL ye çıkartıldı.

Bu yapılan fiyat artışı ile Netflix güncel tarifelerine %56 oranında zam yapmış oldu.

Netflix Alternatifleri Neler?

Ülkemizde yayın yapan Netflix alternatifi yerli ve yabancı platformlarda mevcut. Bu platformlar Netflix‘e oranla çok daha uygun fiyatlarla hizmet sunuyorlar.

 

Disney+

Disney+

 

Disney +

Geçtiğimiz günlerde Ermeni Lobisinin etkisi ile Atatürk dizisini yayından kaldırdığı için büyük tepkiler çeken ve çok sayıda abone kaybı yaşayan Disney+ aylık üyeliği 64.99 TL Yıllık üyelik almak isterseniz 649.90 TL (Turkceyama.com olarak protestonun devamı amacıyla yeni abonelik açılmamasının doğru olacağını düşünüyoruz).

 

amazon-prime-servis

amazon-prime-servis

 

Amazon Prime Video 

Amazon Prime Video içerisinde geniş bir arşive sahiptir. Pek çok Türk yapımı filmi de bünyesine katan firma Türk izleyicileri içinde çok fazla yatırım yapmaya devam ediyor. Firmanın ilk yayına başladığı süreç içerisinde Türkçe altyazılı bir film bulmakta bile zorlanırken şuanda tüm film ve dizilerinde altyazı eklenmiş durumdadır. Kullanıcıların en büyük sıkıntı yaşadığı konular arasında Türkçe Dublaj sevenler için az sayıda içerik olmasıdır.  Amazon Prime Video aylık ücretlendirme de Türkiye gibi ülkelerin ekonomik durumlarını da göz önüne alarak fiyatlandırma gerçekleştirmektedir. Şuan da aylık üyelik ücreti 39 TL Bu ücret ile amazon.com.tr üzerinden yapacağınız alışverişlerde ücretsiz kargo hizmetine de sahip olabiliyorsunuz. Yeni kullanıcılar için 30 günlük deneme süreci de mevcut.

 

BLUETVLOGO

BLUETVLOGO

 

BluTV

Yerli platform alternatiflerinden bir tanesi olan BluTV ile pek çok yerli içeriğe ulaşabilirsiniz. BluTV aylık ücretlendirme ise 49.99 TL Eğer hepsiburada Premium üyesi olmak isterseniz Blutv üyeliği hediye olarak alabilirsiniz. Hepsiburada Premium üyeliğin aylık ücreti 14.90 TL Bu fiyata hepsiburada üzerinden yapacağınız alışverişler de kargo ücreti de ödemeyeceksiniz. BluTV de ayrıca diğer tv kanallarını da online olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca yakın bir zamanda HBO ile yapmış olduğu anlaşma dahilinde HBO içeriklerini de platform içine dahil etmeye başladı.

 

exxen

exxen

 

Exxen

Exxen en yeni yerli platformlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Exxen 1 hafta boyunca 1 TL ile deneme imkanı sunuyor.  Reklamlı aylık paketi 84.50 TL Reklamsız aylık abonelik paketi 116.90 TL

 

Gain

Gain

 

GAİN

2019 yılında yayın hayatına başlayan GAİN kendi özel yapımları ile dikkat çekiyor. Kısa animasyon filmleri, belgeselleri ile de dikkati çeken GAİN aylık abonelik fiyatı 99 TL

Siz hangi platformları kullanıyorsunuz? Hangisinden memnunsunuz?

Yorumlarda düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478

Bu da ilginizi çekebilir