COD Modern Warfare 3 Çığır Açacak Yenilikle Geliyor - Türkçe Yama Arşivi
e
sv

COD Modern Warfare 3 Çığır Açacak Yenilikle Geliyor

CODMW-6
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

COD Modern Warfare 3 Çığır Açacak Yenilikle Geliyor

Activision ve Sledgehammer Games’in ellerinden çıkacak olan Call of Duty Modern Warfare 3 (COD MW3), senaryo ve hikaye tasarımıyla FPS oyunlarında yeni bir dönemi başlatacak olarak görünüyor.

Call of Duty serisinin herhangi bir oyununu oynamış olan herkes hikaye modunun nasıl bir şey olduğunu az çok bilir. Seri ve doğrusal bir ilerleme ile sinametik bir anlatım ile oynanır hikaye modu. Daha önce COD serisi oynayan oyuncular bilir ki tüm oyuncular aynı yolları, aynı kapıları kullanır ve aynı rehineleri kurtararak aynı silahlar ve yöntemlerle ilerlerler. Bu konuda oynanış videolarından da destek alanlar olmuştur.  10 Kasım’da piyasaya sürülmesi beklenen Call of Duty Modern Warfare 3 ile bu tek yönlü oyun sistemi tarihe karışıyor.

CODMW-6

CODMW-6

 

Call of Duty Modern Warfare 3 Hikaye Modu

Sledgehammer Games tarafından geliştirilen “Modern Warfare III“, ekibin “açık savaş görevleri” olarak adlandırdığı, farklı ve isteğe bağlı hedefler sunmak için açık uçlu alanlar kullanan özelliklere sahip olacak.

Oyuncular oynadıkları bölümü isterlerse seri bir şekilde isterlerse de sessiz sedasız bir şekilde tamamlayabilecekler. Dolayısıyla Call of Duty, tarihinde ilk defa bir “sandbox” deneyimi sunacak.

Modern Warfare 3‘ün kreatif direktörü David Swenson The Washington Post’a verdiği demeçte, “eğer tamamen sessiz olacaksanız ya da silahlarınızı ateşleyecekseniz, senaryo tamamen uyum sağlayacak ve nasıl oynamak isterseniz onu destekleyecek diyor. Yeni sistem, önceki kararlara bağlı olarak ortaya çıkacak yeni diyalogseçeneklerinin yanı sıra oyuncuların oyunun belirli bölümlerini keşfetmeleri halinde kullanılabilecek olanları da içeriyor. Yeni serbest savaş görevleri sisteminin bir parçası olarak Call of Duty, oyuncu seçimlerine koşullu olarak tepki veren bir if/when oyununa dönüşüyor diyebiliriz.

CODMW3

CODMW3

Call of Duty serisinin anlatı yönetmeni ve aynı zamanda film yazarlığı deneyimi olan Brian Bloom, oyunun senaryo tasarımından da bazı detaylar paylaştı. Bloom, oyunda oyuncuların kararlarına ve hatta kararsızlıklarına göre değişen ve tepki veren, dallanan diyalog ağaçları bulunduğunu söyledi. Oyunda yeni alanlar keşfetmek, ilk seferinde kaçırabileceğiniz konuşmaları tetikleyecek. Bazen karakter replikleri oyuncunun hareketsiz durmasına, çatışmaya girmesine ya da herhangi bir eylemde bulunmasına bağlı olarak değişkenlik gösterecek.

Bloom, oyuncuların durumlara nasıl yaklaştığına bağlı olarak replikleri yüksek ve yumuşak tonlarda kaydettiklerini de söylüyor. Örneğin bir görevi sessiz bir şekilde halletmek istiyorsunuz. Bu şekilde ilerlerken replikler de kısık sesle söylenecek.

2007 yılında piyasaya sürülen orijinal “Call of Duty: Modern Warfare” birinci şahıs nişancı oyunları için bir dönüm noktası olmuştu. 2011’deki “Modern Warfare 3” ile sona eren bu üçleme 2019’de yeniden başlatıldı. Bu yıl çıkacak olan Modern Warfare 3’ün benzer bir dönüm noktası oluşturup oluşturmayacağını ise göreceğiz.

Modern Warfare 3, 10 Kasım 2023‘te PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve PC’de yayınlanacak.

Oyunun Türkiye ön sipariş fiyatı ise oldukça yüksek görünüyor. Ön sipariş Fiyatı:  1.999,99 TL.

Oyun çıkışından itibaren en kısa süre içinde sitemizde Türkçe Yaması yayınlanacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478

Bu da ilginizi çekebilir