Yandex
e
sv

Steam Türk Lirasını Kaldırdı

Steams
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Steam

Steam Türk Lirasını Kaldırdı

En çok kullanılan dijital oyun mağazasından oyuncuları üzecek haber geldi. Steam döviz kurunun hareketli olmasını bahane ederek Türk Lirası kullanımını kaldırdığını duyurdu.  Peki bu durum dan Türk oyuncular nasıl etkilenecek? Yada Türk oyuncular nasıl oyun alabilecek?

Dünyanın en popüler çevrimiçi dijital oyun mağazası olan Steam’den Türkiye’deki oyuncuları kahredecek haber geldi. Şirket Türkiye’den çekilme kararı aldı.  20 Kasım itibari ile yürürlüğe girecek olan karar doğrultusunda Türk oyuncuların artık Türk Lirası ile oyun satın alması mümkün olmayacak.

Steam tarafından şimdiye kadar yürütülen Türkiye için özel fiyat politikası da bu çekilme ile sonlandırılmış olacağı tahmin ediliyor. Büyük ihtimalle özellikle yeni çıkan oyunlarda bu şekilde bir indirim görme ihtimalimiz oldukça düşük olarak değerlendiriliyor.

En popüler oyunlar arasında yer alan Euro Simulator 2’nin küresel fiyatı 19,99 dolar. Bu fiyatın günümüzdeki kur dönüşümü karşılığı ise 562 TL (1 dolar = 28,12 TL).  Ancak şuan için oyunu Türkiye’ye özel fiyatlardan 10 dolar olarak satılması bekleniyor.  Çünkü MENA bölgesi içerisinde yer aldığımız için fiyatlarda henüz bir değişim beklenmiyor.

 

 

Steam-money

 

Artık Steam’de Oyun Fiyatları Dolar Olarak Görüntülenecek

20 Kasım itibarıyla Steam’e giren Türk oyuncular, artık sadece dolar cinsinden fiyatlandırma görmeye başlayacak. Tabii sadece oyunlar değil, oyun içi ek paketler ve abonelikler de dolar kuru üzerinden fiyatlandırılacak.

Store_home_share

Steam Cüzdan Hesabımızdaki Türk Lirası Ne Olacak?

Steam Cüzdan hesabımızda bulunan Türk Lirası olarak bulunan paramız otomatik olarak Dolar kuruna çevrilerek görüntülenecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478