Turknet Yine Zam Yaptı - Türkçe Yama Arşivi
e
sv

Turknet Yine Zam Yaptı

Turknet-jpg-webp-572x322.webp
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Turknet Yine Zam Yaptı

TurkNet internet tarifelerine zam yaptı. Son 2 yıl içerisinde yapmış olduğu zamlarla tepkileri üstüne çeken Turknet internet paketlerine tekrar zam yaptı.

Turknet‘in sağlamış olduğu internet hizmeti için çağrı merkezinin olmaması sebebiyle pek çok kullanıcının uzak durmasına rağmen, Turknet çağrı merkezi olmadan hizmet verme konusunda oldukça başarılı.

Ortalama internet hızının 35 MB olduğu Türkiye’de, müşterilerine 50 MB ortalama hız vermeyi başarabilen Turknet genel olarak müşteri memnuniyetinde olumlu bir izlenim sergiliyordu.  Ancak ülkemizin de içinden geçtiği ekonomik sorunların etkisi ile internet tarifelerine yapılan zamlar doğal olarak ilk olarak taahhütsüz kullanıcıları etkiliyor.

Geçtiğimiz Ocak ayına kadar Turknet’in altyapısı GigaFiber kullanan kullanıcılar 139.90 TL öderken Telekom altyapısını kullanan kullanıcılar ise 169.90 TL ödüyordu.

20 Ocak tarihinden itibaren yapılan zam ile birlikte Turknet Gigafiber kullanıcıları 229.90 TL öderken Telekom altyapısı kullanan Turknet kullanıcıları 249.90 TL ödemeye başladı.

turknet-internet-fiyati-zam-hizli-basvuru

turknet-internet-fiyati-zam-hizli-basvuru

Turknet Yeni Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Yeni başvuru yapacak olan Turknet kullanıcıları artık başvuru sırasında 299.90 TL ücreti görüntüleyebiliyor.

Eski kullanıcılar için ödeme sayfasına girdiğimizde 249,90 TL lik faturalandırmanın devam ettiğini görsekte Turknet bugün attığı SMS bilgilendirmesinde de Eylül ayı itibari ile yeni fiyatlara geçiş yapıldığını açıkladı.

turknet-internet-fiyati-zam-taksitli-fiyat

Turknet yeni fiyatlardan etkilenmeme fırsatını ise ayda 279,90 TL karşılığında yıllık peşin ödeme ile 3.358,80 TL karşılığında sağlıyor. Bu şekilde olası yıl içerisinde gelecek zamlardan da etkilenmiyorsunuz.

turknet-internet-fiyati-zam-1000mbps

Ayrıca peşin ödeme yapamayacak olan müşterilerine de arkadaşını getir kampanyası ile 6 ay boyunca hem arkadaşınızın hemde sizin faturanızı 199,90 TL ye düşürüyor. Arkadaşını getir kampanyası hakkında detaylı bilgi buradan alabilirsiniz.

Fakat yukarıdaki görselde görebileceğiniz gibi yeni gelen kullanıcılara ilk 6 ay 199,90 TL olacak şekilde indirim yapıldığını görüyoruz. Sonraki 6 ay ise 299,90 TL’lik yeni fiyatlandırmadan ödeme yapılması isteniyor. Ortalamasını aldığımızda ise 1 yıllık abonelik 249,90 TL’ye geliyor. Fakat eski kullanıcılar 12 aylık ödeme yapmak istediğinde yukarıda da belirttiğimiz gibi 279,90 TL’lik ödeme planı çıkarılıyor.

 

Taahhütsüz internet dendiğinde akla ilk gelen firma olan Turknet kullanıcıları da bu sorundan muzdarip. Bu konuda Turknet’ten çözüm bekleyen kullanıcılar farklı firmalara geçişlere başladılar.

Piyasada pek fazla isimleri duyulmamış olsa da çok daha uygun fiyatlarla bu hizmetleri sağlayan servis sağlayıcılar bulunmakta.

Taahhütsüz olarak hizmet veren iki pek duyulmamış alternatif firma önerisinde bulunabiliriz.

Bunlara örnek PoyrazNet ve Gibir verilebilir.

Turknet, Poyraznet ve Gibirnet Karşılaştırması

TurkNet bulunduğum adreste 100mb internet desteği olduğunu belirterek 135 Mb internet hizmet sundu. Yani bahsetttiği gibi 1000 MB hız vermiyor altyapı Telekom olduğu için.  Şuan 100MB internet bedeli ise 299,90 TL

poyrazlogo

PoyrazNet ise altyapımın 500 Mb desteklediğini belirtiyor. Talebe göre fiyatları 150 TL den başlıyor. 100 MB internet hizmeti modem kirası dahil 180 TL. En üst pakette ise 500 MB hız için 570 TL fiyat tarifesi mevcut. Tarifeleri Turknet gibi taahhütsüzdür

Poyraznet tarifelerine buradan ulaşabilirsiniz.

gibirlogo

Gibirnet ise altyapımın 1000 MB desteklediğini belirtiyor.  Talebe göre fiyatları 220 TL (35 MB)den başlıyor. 100 MB hız için 240 TL paket tercih edebilirsiniz. Detaylı bilgi için

 

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478

Bu da ilginizi çekebilir