Twitter'ın Yeni İsmi Ve Logosu X - Türkçe Yama Arşivi
e
sv

Twitter’ın Yeni İsmi ve Logosu X

TwitterHaber-jpg-webp-webp
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter’ın Yeni İsmi ve Logosu X

Popüler sosyal medya platformu olan Twitter, Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra radikal değişikliklere gitmişti.  En son doğrulanmamış hesaplardaki DM kısıtlamaları ile gündeme gelen Twitter şimdi ise logo değişikliği ile gündem de.

Elon Musk‘ın uzun süredir bilinen X harfine olan sempatisi popüler sosyal medya platformunda büyük değişikliğe sebep oldu.

Elon Musk‘ın sahibi olduğu x.com domaini twitter.com adresine yönlendirildi. Aynı zamanda Twitter‘ın yeni logosunu da X olarak değiştirdi. Yeni güncelleme ile Twitter uygulamasının simgesi de X harfine dönüşüyor.

Twitter X

Twitter X

Musk, dünden beri şirket ve ürün isimlerinde yaygın olarak kullanmış olduğu tek harften oluşan isim ile şirketin markalaşması hakkında tweet atıyor. Musk’ın bir Spaces odasında “Twitter logosunu binadan kaynak makineleri ile kesiyoruz” demesi ile durum netlik kazandı.

Elon Musk‘ın X sevgisini anlamak için şirketlerine ve ürün modellerine bakmak yeterli olacaktır. Twitter çatı şirketi X Corp, yapay zeka şirketi XAI, SpaceX, Tesla Model X

Hatta en büyük çılgınlıklarından biri olduğu tahmin edilen ve uzun süre gündem de kalan 2020 doğumlu çocuğuna vermiş olduğu “X Æ A-11” ismi…

X Logo

X

Siz Elon Musk‘ın X sevdası hakkında ne diyorsunuz?
Görüşlerinizi yorumlarınız da paylaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478

Bu da ilginizi çekebilir