Epic Games 340 TL'lik Oyunu Ücretsiz Yaptı - Türkçe Yama Arşivi
e
sv

Epic Games 340 TL’lik Oyunu Ücretsiz Yaptı

epic-games-572x322
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Epic Games 340 TL’lik Oyunu Ücretsiz Yaptı

Ücretsiz olarak dağıtmış olduğu oyunlarla adından söz ettiren Epic Games 340 TL değerinde bir oyunu daha ücretsiz yaptı. Sevilen Strateji oyunu Europa Universalis IV, Epic Games tarafından ücretsiz olarak sunuldu. 

Europa Universalis IV

Europa Universalis IV, Paradox Development Studio tarafından geliştirilmiş ve Paradox Interactive tarafından yayımlanmış strateji oyunu. Europa Universalis serisinin 4. oyunudur. 13 Ağustos 2013’te yayınlanmıştır. Kısaca EUIV ya da EU4 olarak da bilinir.

Oyunun temel ilkeleri dizinin daha önceki serilerine benzemekle beraber, bir çok konuda daha karmaşık hale bürünmüştür. Oyuncu tek oyuncu olarak yapay zekaya karşı, çok oyuncu olarak diğer insanlara veya diğer insanlarla beraber yapay zekâya karşı oynayabilir. Bir devletin denetimini ele alarak diplomasi, politika ve askeri olanakları kullanmak ve diğer devletlere karşı galip olmak hedeflenir. Oyuncu birçok alternatif araç ile büyümeye çalışır. Oyunun zaman dilimi 1444 ila 1821 arasındadır, bu tarihler içerisinde oyuna oyunda yer alan istendiği ülkeyle, istendiği tarihte başlanabilir.

EuropaUniversalisScreen

EuropaUniversalisScreen

Oyuncu dilerse askeri güçle Dünya’yı ele geçirmeye çalışabilir, yağmacı bir göçebe devlet olarak bozkırda egemen olabilir, bir koloni imparatorluğu kurabilir veya bir ticaret devleti olarak bölgesinde ticareti domine edebilir. Oyun sandbox yapıdadır ve oyunu kazanmak için spesifik koşullar yoktur ancak oyuncunun ülkesi ortadan kaldırılırsa oyuncu yenildi sayılır. Diplomasiyle ittifaklar veya vasal ülkeler kurulabilir, diğer devletlerle ilişkiler geliştirilebilir. Casuslukla diğer ülkelerin topraklarında hak iddia edilebilir ve isyan hareketleri teşvik edilebilir, hem kara hem de denizde yapılabilen muharebeler savaşların seyrini belirler. Oyunda her toprağın bir dini ve kültürü bulunmaktadır, bu unsurlar toprağın huzursuzluk değerini etkiler.

Oyun içi oynanış kimi zaman dinamik yapıda kimi zaman ise tarihsel çeşitli olaylarla şekillenir, bu olaylarla pozitif çeşitli bonuslar elde edilebileceği gibi, negatif etkenler de elde edilebilir. Oyunun “Ironman” adı verilen özel bir ayarı bulunur, bu ayarda zorluk gibi çeşitli ayarlar kilitlenir ve değiştirilemez, aynı zamanda oyunda çeşitli eylemler sonrası otomatik olarak kayıt alınır, böylelikle yapılan hatalarda bir önceki kayda geri dönülemez. Oyunda başarım elde edilebilmesi için bu ayarın açılması gerekir.

Oyunu ücretsiz indirmek istiyorsanız Epic Games adresinden bir Epic Games Store uygulamasını indirerek kayıtlı hesabınızla giriş yapmanız veya ücretsiz olarak kayıt olmanız gerekiyor.

Europa Universalis IV ücretsiz olarak yükleyebilmeniz için son tarih 17 Ağustost 2023

Europa Universalis IV Türkçe Yama

Oyunu indirdikten sonra dilerseniz sitemizdeki Türkçe Yamayı kullanarak Türkçe olarak oynayabilirsiniz.

Europa Universalis IV Türkçe Yama 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478

Bu da ilginizi çekebilir