Yandex
e
sv

Instagram Mesaj Düzenleme Geldi

Instagram'a mesaj düzenleme geldi! İşte tüm yenilikler
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, özellikle mesajlaşma alanında tercih edilmekteydi. Ancak bu kullanım alanında önemli bir eksiklik vardı: gönderilen mesajları düzenleme olanağı bulunmuyordu.

Instagram’a Yeni Gelen Özellikler

Ancak sonunda bu durum değişiyor. İnstagram mesajlarına düzenleme özelliğini tanıttığını duyurduğu bir blog gönderisi paylaştı. Bu yeni özelliğin yanı sıra kullanışlı birkaç özellik daha sunuldu.

Mesajlar artık 15 dakika içinde düzenlenebilecek

Özellikle hatalı mesaj gönderenlerin işine yarayacak olan mesaj düzenleme özelliği, 15 dakikalık bir süre sınırlamasıyla birlikte geliyor. Yani gönderilen mesajı değiştirmek için sadece 15 dakikanız olacak. Bu süre geçtikten sonra herhangi bir değişiklik yapılamayacak.

İnstagram Mesaj Düzenleme Nasıl Yapılır?

Özelliğin kullanımı oldukça basit. Sadece düzenlemek istediğiniz mesajın üzerine basılı tutmanız yeterli. Ardından çeşitli seçenekler çıkacak ve “Düzenle” seçeneğine tıkladığınızda mesajı değiştirebileceksiniz. Elbette, diğer uygulamalarda olduğu gibi mesajda yapılan değişiklik, “Düzenlendi” ifadesiyle gösterilecek.

İnstagram Konuşmaları Sabitleme Nasıl Yapılır?

DM’lerdeki yenilik sadece mesaj düzenlemeyle sınırlı değil. Instagram artık belirli sayıdaki konuşmaları en üstte sabitleme imkanı sunuyor. Yani istediğiniz kişilerle olan mesajlaşmalarınızı en üstte tutabilirsiniz. Maksimum sabitleme sayısı ise 3. Bu özellik, konuşmayı sola kaydırarak veya üstüne basılı tutarak kullanılabiliyor. Ancak belirtmekte fayda var ki, bu özellik henüz tüm kullanıcılara ulaşmış olmayabilir.

Okundu Bilgisini Herkese Kapatma Nasıl Yapılır?

Ayrıca, “okundu” bilgisini herkese kapatmayı sağlayan bir özellik de tanıtıldı. Bu bilgiyi, ayarlardaki “Mesaj ve hikâye yanıtları” bölümünde bulunan “Okundu bilgisini göster” seçeneğinden değiştirebilirsiniz. Bu özelliğin birkaç aydır kullanımda olduğunu belirtmekte fayda var. Normalde belirli sohbetlerin ayarları üzerinden okundu bilgisini kapatabiliyorduk. Ancak şimdi bu seçeneği ayarlar kısmında genel olarak kapatma imkanı sunulmuş.

Diğer ek özellikler

Bunların yanı sıra, çeşitli animasyonlar sunan yeni DM temalarına erişebileceksiniz. Favori çıkartmalarınızı kaydetme imkanı da eklenmiş durumda. Sevdiğiniz bir çıkartmaya basılı tutarak bunu kaydedebilir ve bir sonraki kullanımda hızlıca erişebilirsiniz.

İnstagramın yeni güncellemesi hakkında sizin fikirleriniz nedir? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478