e
sv

Twitter da tweet dönemi bitiyor

twitter-cover
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Twitter da tweet dönemi bitiyor.

Elon Musk‘ın Twitter da yapmış olduğu devrim olarak sayılabilecek değişikliklerin devamı gelmeye devam ediyor. Bu değişimler bazı twitter kullanıcılarının tepkisini çekse de yeni değişim haberleri geliyor. Elon Musk‘ın yeni hedefi “tweet“.

 

Tweet

Yeni dönemde platformun en temel özelliklerinden biri olan Tweet yerine artık “Gönderi” kısmı çıkacak. Şu aşamada sadece isim değişikliği olarak görünecek gibi görünüyor. Ancak ileride gönderi kısmında farklı özellikler göreceğimizi tahmin etmek mümkün.

Elon Musk‘ın almış olduğu kararlara tepkiler sürerken bu yeni aşama tepkilerin büyümesine sebep olacak gibi görünüyor.

Hatırlanacağı gibi kısa bir süre önce uygulamanın adı ve simgesi “X” olarak değiştirilmişti. Bir kısım kullanıcılar buna büyük tepki göstermişti. Ardından yeni logosu ve Android ve İOS uygulamasında yeni logo ve ismin olduğu güncelleme gelmişti.

Cuma günü paylaşılan yeni bir güncelleme  ise ”tweet” ibaresini platformdan tamamen kaldırdı. Bu noktada uzun zamandır karşımıza çıkan ”tweetler” artık ‘‘gönderi” olarak anılacak. Yani tweet atma devri resmen sona erdi. Bu değişikliği, “Tweetler” sekmesinin “Gönderiler” haline geldiği profil sayfalarında da görebilirsiniz.

Elon Musk‘ın aldığı kararlar sonucunda Twitter‘ın tamamıyla yeniden markalaştığını söyleyebiliriz. Ancak paylaşılan yeni güncellemenin henüz beta aşamasında olduğunu hatırlatalım. Yakın bir tarihte ise genel kullanıma sunulacak.

Elon Musk‘ın kurumsallaşma adına Twitter uygulamasında yapmış olduğu bu değişiklikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478

Bu da ilginizi çekebilir