Yandex
e
sv

Youtube Tv ile aynı anda 4 kanal izleme özelliği geliyor

Youtube-multiview-jpg-webp-webp
avatar

emerev

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

2017 yılında tanıtılan Youtube Tv ile aynı anda 4 kanal izleme özelliği test ediliyor.

Youtube Tv ile aynı anda 4 kanal izleme özelliği geliyor.

Gelişmiş özellikleri sayesinde Amerika’da en çok kullanılan canlı yayın hizmetlerinden biri konumuna geldi.  Her geçen gün yeni rakipleri çıkan platfomun 4 ekran izleme özelliği  yani çoklu ekran olarak Türkçeleştirebileceğimiz “Multi View” özelliği ile rakiplerinin önüne geçmeyi planlıyor.

Youtube-tv-multiview

Youtube Çoklu Ekran (Multi View) Özelliği Aktif Hale Geliyor.

YouTube TV’de aynı anda dört adede kadar farklı maçı izleme olanağı sağlayan Multiview özelliği ilk kez Mart ayında ortaya çıktı. YouTube ardından Haziran ayında bu özelliği BBC News gibi haber kanallarını içerecek şekilde genişletti. Şirket, şimdi ise çoklu izleme özelliğini genel kullanıma açıyor.

Multiview özelliğini kullanıma sunan YouTube, beta sürümlerinin aksine şimdilik bu özelliğin sadece WNBA maçları için kullanılabileceğini açıkladı. Uygun donanıma sahip YouTube TV aboneleri böylelikle aynı anda 4 WNBA maçını takip edebilecekler.

YouTube, ilerleyen dönemde ise çoklu izleme özelliğinin kapsamını genişletmeyi planlıyor. Şirket, önümüzdeki günlerde daha fazla spor müsabakası eklemeyi planladığı Multiview özelliğine ayrıca haber ve diğer içerik kanallarını katmak istiyor. Şirket bu planları için ise net bir tarihi açıklamış değil.

Peki YouTube TV’de çoklu izleme özelliğini kullanmak için ne gerekiyor? Öncelikle YouTube TV uygulamasının açılabildiği bir akıllı TV’ye sahip olmayı ilk koşul olarak sayabiliriz. Bu özelliğin akıllı telefon ya da tarayıcı üzerinden kullanılamadığını hatırlatalım.

Ayrıca televizyonunuzun yeteri kadar büyük olması gerektiğini de vurgulayalım. Diğer türlü, dörde bölünmüş küçük bir ekrandan maç izlemek muhtemelen eziyet olacaktır. Gerekli donanıma sahip olduktan sonra YouTube TV’de desteklenen yayınları seçerek çoklu izleme özelliğinden yararlanabilirsiniz. Sol üst köşedeki yayının ise varsayılan olduğunu ve bu yayının sesinin size yansıtılacağını hatırlatalım. Ancak bunu yön tuşları yardımı ile değiştirmek mümkün.

Multi View Hizmeti Sporun ötesine geçiyor.

Youtube Multi View yani çoklu ekran özelliği ile sporun ötesine geçiyor. Haber, iş haberleri ve hava durumu özellikleri de eklendi. Bu özellikle aboneler aynı anda 4 yayın izleyebilecekler. İzledikleri yayınlar arasından ses ve altyazı akışını seçebilecekler. Youtube konu hakkında şirketin resmi hesabında açıklama yaptı. Açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

YouTube TV, yeni özelliği yavaş yavaş geliştiriyor. Şirket sonunda, kullanıcıların dört akışı özelleştirmesine izin veren bir seçenek sunacak. Şu anda aboneler, yalnızca YouTube TV‘nin kendileri için seçtiği önceden seçilmiş çoklu izleme ekranlarını seçebilir. Ayrıca, YouTube uygulamasında çoklu görüntülemeyi başlatmayı planlıyor.

Siz Youtube Tv’nin çoklu ekran uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?  Sizce bu uygulamanın mobil ve web sürümüne gelmesi güzel olur muydu?
Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478